ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
روابط عمومی
آغاز مجدد دروس خارج حوزه علمیه خراسان به صورت حضوری از امروز

مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: دروس خارج این حوزه از امروز 10 خرداد 99 با حضور اساتید به صورت حضوری مجددا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز شد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۰
فصل چیدن میوه های ماه بندگی

عید فطر فصلی برای دریافت اجر یک ماه بندگی و چیدن میوه های رمضانی است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اعمال روز عید سعید فطر

اعمالی برای روز عید سعید فطر در کتاب شریف مفاتیح الجنان، وارد شده که سفارش بسیاری به انجام آن شده است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۴
روز قدس، هنگامه حق علیه باطل

امت اسلامی در این شرایط حساس که با ویروس منحوسی به نام اسرائیل روبرو شده اند، می بایست در راه سربلندی و موفقیت با همدلی و مقاومت، جهاد استکبارستیزانه خود را ادامه دهند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اعمال شب بیست و سوم رمضان

اگر کسی در شب 23 ماه رمضان، هزار بار سوره إنّا أنزلناه بخواند، صبح خواهد کرد، در حالی که یقین او، با اعتراف به آنچه مخصوص ماست، استوار خواهد بود و این نیست، مگر به سبب آنچه در خواب خود می بیند.

۱۳۹۹/۰۲/۲۷
امیرِ غریب

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم فرمودند: بعد از من شب‌بیداری‌ها خواهد کشید، خواب را از چشمِ علی (صلوات الله علیه) خواهند ربود.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵
سه ویژگی حضرت علی(ع) که امروز مورد تاکید است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان تلاش و عمل، دل نبستن به دنیا و جهاد بی‌وقفه در راه خدا سه خصوصیت امیرمومنان(ع) برشمرد که امروز موکدانه باید در سبک زندگی مورد بهره برداری قرار دهیم.

۱۳۹۹/۰۲/۲۴
امام علی(ع) تجسم شب قدر است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان شب قدر اوج خصوصیت های برکت، رحمت و مغفرت می باشد و رابطه آن با مولای متقیان در این است که ایشان تجسم این خصوصیت ها هستند.

۱۳۹۹/۰۲/۲۴
معرفت افزایی در شب های قدر افضل اعمال است

استاد حوزه علمیه مشهد خطاب به مبلغان توصیه کرد که از نکته های نامه ۴۷ نهج البلاغه که در واقع وصیت حضرت علی(ع) به فرزندان شان می باشد به عنوان یک بحث اخلاقی استفاده کنند.

۱۳۹۹/۰۲/۲۴
امام رستگاران

حضرت(ع) در محراب مسجد، افتاده و در همان هنگام فرمودند: بسم الله و بالله و علی ملّه رسول الله، فزت و ربّ الكعبه؛ سوگند به خدای كعبه، رستگار شدم...

۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اعمال مشترک در هر سه شب قدر

شب قدر یکی از شب های سال است که ویژگی و قداست خاصی دارد. بنابر منابع اسلامی هر ساله در این شب تقدیر سال آینده انسان نوشته می‌شود.

۱۳۹۹/۰۲/۲۳
قدر قدر

زندگی ما مسلمانان با ایام و لیالی خاصی گره خورده که بی شک نقطه عطفی در دینداری و سعادتمندی دنیوی و اخروی حساب می شود. شب قدر از جمله همین شبهاست ...

۱۳۹۹/۰۲/۲۳
بازخوانی راهبردهای تحولی حوزه علمیه خراسان در عرصه درخشان نخبگان و استعدادهای برتر

روابط عمومی حوزه در ادامه نوشتارهای پیشین خود و بنا به درخواست شما مخاطبان ارجمند، به بازخوانی راهبردهای تحول در عرصه نخبگان و استعدادهای برتر حوزه می پردازد.

۱۳۹۹/۰۲/۱۸
شکوه زن

زنان در هر مقطعی از دوران زندگی بشر دوشادوش مردان بوده و همواره در تاریخ سازی ها نقش داشته اند. همسرانی که در دوران خود برای بشریت مادری را دست به دست و نسل به نسل منتقل کرده و در واقع روزگار امروز ما را به حدی از شکوفایی رسانده اند و همچنان ادامه دارد...

۱۳۹۹/۰۲/۱۴
معلم معلم پرور

سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری که روز معلم نام گرفته می توان از آن بابت دانست که یک روحانی مجاهد و عالم و آگاه به مسائل زمان به تربیت شاگردانی پرداخته که نتایج آن تا کنون نیز متبلور است.

۱۳۹۹/۰۲/۱۲
بالا