نسخه آزمایشی  
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
قرارگاه‌های علمی آموزشی
تاکید بر ضرورت تحصیل مهارت در حدیث شناسی برای طلاب علوم دینی

مدیر گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان گفت: یکی از سودمندترین کارها برای یک پژوهشگر رجالی مطالعه کتاب رجال مرحوم کشی و دقت در واژگان مرحوم نجاشی همراه با ملاحظات فراوان در اسانید کتب روایی و جایگاه راویان در آن میباشد.

۹۷/۱۱/۱۵
تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال

عضو گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال پرداخت و گفت: دو دیدگاه کلی عموما در حوزه علم رجال مطرح می شود که یکی از این دیدگاه ها برای مخالفان و دیگری موافقان علم رجال می باشد.

۹۷/۱۱/۱۴
بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند/ تاکید بر اهمیت جنبش حدیث پژوهی در جهان اسلام

مدیر گروه فلسفه و کلام مرکز تخصصی آخوند خراسانی با بیان این که قرآن پژوهی و حدیث پژوهی جزو علوم پایه شمرده می شوند که اگر علم پایه ضعیف باشد، علوم روبنایی نیز ضعیف می شوند، گفت: بنابراین بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند و ضعف در آن دو موجب ضعف علوم اسلامی مخصوصا دو علم فقه و کلام می شود.

۹۷/۱۰/۳۰
برپایی دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال در حوزه علمیه خراسان

گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال برگزار می کند و متقاضیان می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

۹۷/۱۰/۲۷
بررسی و مقایسه نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم

نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم بررسی و مقایسه شد.

۹۷/۱۰/۲۰
امام خمینى(ره)، مسئله ولایت فقیه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به اینکه امام خمينى(ره)، مسئله ولايت فقيه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند، گفت: ايشان معتقد اســت كه با وجود سلطنت، اسلام از بين مى رود؛ بنابراين هدف در اين گفتمان، برپايى حكومت اســلامى اســت.

۹۷/۱۰/۱۷
اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی(ره) بررسی می شود

دومین جلسه از سلسله نشست های علمی بررسی اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی (ره) سه شنبه برگزار می شود.

۹۷/۱۰/۱۷
دوره دانش افزایی با عنوان ولایت فقیه از 13 دی آغاز می شود

نخستین جلسه از دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی و فقه و اصول و مبلغان دینی حوزه علمیه خراسان در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با عنوان «ولایت فقیه»، برگزار می‌شود.

۹۷/۱۰/۱۲
3 دی، مسابقه آنلاین صرف کاربردی برگزار می شود/ ثبت نام از طریق www.masirtalabe.ir

مسابقه آنلاین صرف کاربردی از سوی مرکز رشد و توانمندی حوزه علمیه خراسان و مدرسه علمیه سیادت ویژه طلاب سطح یک این حوزه 3 دی ماه 97 برگزار می شود.

۹۷/۱۰/۰۱
برگزاری نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» در مدرسه سیادت

نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و واحد پژوهش مدرسه علمیه سیادت برگزار شد.

۹۷/۰۹/۱۳
رشته های تخصصی در حوزه خراسان افزایش می یابد

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان با اشاره به تصويب رويكرد جديد در مدارس تخصصی سطح 3 ابراز کرد: پیگیر آن هستیم که رشته های تخصصی در حوزه افزایش پیدا کند.

۹۷/۰۹/۱۰
بالا