نسخه آزمایشی  
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
ادبیات
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی‌تخصصی «جستارهای ادب عربی»

مسئول اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان گفت: دو فصلنامه علمي‌تخصصي «جستارهاي ادب عربي» براي انتشار اولين شماره خود، از مقالات اساتيد و پژوهشگران حوزه و دانشگاه استقبال مي‌كند.

۹۸/۰۶/۱۴
دعای روز بیست و دوم ماه رمضان + شرح

«اللهُمَّ افْتَحْ لى فيهِ ابْوابَ فَضْلِكَ، وَانْزِلْ عَلَىَّ فيهِ‏ بَرَكاتِكَ، وَوَفِّقْنى‏ فيهِ لِمُوجِباتِ مَرْضاتِكَ، وَاسْكِنّى‏ فيهِ بُحْبُوحاتِ‏ جَنَّاتِكَ، يا مُجيبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرّينَ؛

۹۸/۰۳/۰۷
3 دی، مسابقه آنلاین صرف کاربردی برگزار می شود/ ثبت نام از طریق www.masirtalabe.ir

مسابقه آنلاین صرف کاربردی از سوی مرکز رشد و توانمندی حوزه علمیه خراسان و مدرسه علمیه سیادت ویژه طلاب سطح یک این حوزه 3 دی ماه 97 برگزار می شود.

۹۷/۱۰/۰۱
سنجش و ارزیابی اساتید ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان

مسئول اداره سطح ۲ و ۳ معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان از سنجش و ارزیابی علمی و تخصصی ۶۰ نفر از اساتید ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان در سه سطح صرف، نحو و بلاغت به منظور تمدید مجوز تدریس خبر داد.

۹۷/۰۷/۲۸
گزارش تصویری/ دوره دانش افزایی اساتید منطق و ادبیات عرب

دوره دانش افزایی اساتید منطق و ادبیات عرب به همت اداره امور اساتید معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد. عکس: رضا ارقا

۹۷/۰۷/۲۷
طرح ادیب؛ بهانه ای برای تلالو مشعل ادبیات عرب در حوزه کهن خراسان

طرح ادیب؛ بهانه ای برای تلألو مشعل ادبیات عرب و دیگر علوم راهبردی در حوزه علمیه زکهن خراسان است که در حال حاضر در مجتمع فرهنگی آموزشی حضرت جواد الائمه(علیه السلام) در گلبهار برگزار می شود.

۹۷/۰۴/۱۷
حضور بیش از 700 طلبه برادر مدارس علمیه خراسان رضوی در طرح ادیب

مدیر آموزش وبرنامه ریزی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: طرح ادیب در قالب کارگاه‌های کاربردی ادبیات عرب با حضور بیش از 700 طلبه برادر مدارس علمیه خراسان رضوی در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار برگزار می شود.

۹۷/۰۴/۰۸
نشست دانش افزایی اساتید بلاغت برگزار شد

سلسله نشست های دانش افزایی اساتید بلاغت در سال جدید نیز ادامه دارد که اولین جلسه آن برگزار گردید.

۹۷/۰۱/۲۸
فایده نهایی بلاغت، کلام شناسی اهل بیت (علیهم السلام) است

مدیر گروه بلاغت مرکز تدوین متون درسی حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر طلبه ما در مقام تبلیغ بتواند کلام اهل بیت (علیهم السلام) را به خوبی تفسیر کند، علاوه بر این که خود به لحاظ اعتقادی تقویت می شود، به تدیّن و ارتقاء اعتقادات جامعه نیز کمک کرده است.

۹۶/۱۲/۱۰
بایدها و نبایدهای ترجمه قرآن

حجت الاسلام والمسلمین ملکی ابراز کرد: ترجمه تفسیری و توضیحی قرآن باید نمایش دهنده مجموعه های منسجم معنایی باشد تا خواننده با کلّی منسجم مواجه شود و پیام های آیه ها را زیر چتر پیامی عام تر دریابد.

۹۶/۱۱/۱۹
تفاوت های نحو و بلاغت در کارگاه دانش افزایی اساتید عرب بررسی شد

نحو در حوزه قواعد و بلاغت در حوزه اجرای این قواعد است و ملاک در صحت علم نحو قواعد از پیش تعیین شده است در حالی که ملاک در صحت علم بلاغت اقتضای مقام می باشد.

۹۶/۱۰/۱۵
بالا