نسخه آزمایشی  
آیت الله العظمی سبحانی از آیت الله العظمی مکارم شیرازی عیادت کردند
حضرت آیت الله سبحانی از حضرت آیت الله مکارم شیرازی عیادت کردند.
۹۸/۰۷/۲۵
حضور با برکت مراجع موجب بهره مندی طلاب مشهد در ایام تابستان
فرصت‌هایی مانند حضور تابستانی مراجع عظام تقلید باعث ممتاز بودن حوزه علمی شهر مشهد شده است.
۹۸/۰۵/۱۸
سلسله دروس اندیشه اسلامی آیت‌الله سبحانی، پایان یافت
سلسله دروس اندیشه اسلامی که با حضور حضرت آیت‌الله سبحانی در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می‌شد، پایان یافت و معظم‌له مشهد را ترک کردند.
۹۸/۰۵/۱۵
ترک بحث‌های عقلی، باعث ورود مسائل خرافی در عقاید می‌شود/جلسه پانزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: نه معتقدیم که مکتبی بشری را از اول تا آخر مقدس شمرده و هر چه گفت بپذیریم و نه اینکه اصلا مباحث عقلی را مطرح نکرده و موردسنجش قرار ندهیم، بلکه حد وسط را داریم و شعار ما این است: «الأخذ بما صفا و ترک ما کدر».
۹۸/۰۵/۱۵
پاسخ به مشکلی در علم هرمنوتیک/جلسه چهاردهم
حضرت آیت‌الله سبحانی، گفتند: علم شناخت که در گذشته به وجود ذهنی معروف بود، مشخص می‌کند که قائلان به سخت‌بودن تفسیر متون گذشتگان، رئالیست و واقع‌گرا نیستند بلکه سوفسطایی و شکاک هستند.
۹۸/۰۵/۱۴
هفت پاسخ به مسئله کثرت‌گرایی دینی/جلسه سیزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی درباره مسئله کثرت‌گرایی توضیح دادند: این مسئله خیلی از جوانان ما را فریب داده و می‌گویند خداوند منان راضی است که ما به شریعت نوح عمل کنیم یا به شریعت عیسوی، گوشت خوک بخوریم یا گوسفند، حجاب داشته باشیم یا نه و... .
۹۸/۰۵/۱۳
پاسخ به شبهاتی درباره نیاز بشر به دین/جلسه دوازدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به شبهه نیاز بشر به دین، گفتند: اسلام از روزی که بشر متولد می‌شود تا روزی که در خاک گذاشته می‌شود دارای احکام است، حتی مسائل اجتماعی اسلام بیش از مسائل فردی آن است.
۹۸/۰۵/۱۲
باید به مکتب عقلانی تشیع افتخار کنیم/جلسه یازدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: جایی که تعبد است مثل تعداد رکعات نماز، تکلیف مشخص است اما جایی که عقل راه دارد، امیر مؤمنان(ع) اولین مسلمانی است که چشم عقلانی ما را گشوده و این نشان می‌دهد که مکتب تشیع، مکتبی کاملا عقلانی است.
۹۸/۰۵/۱۰
تفکر، یکی از واجبات قرآنی است/جلسه دهم
حضرت آیت‌الله سبحانی به یادآوری چند حدیث پرداخته و گفتند: در روایت داریم که «به شخص توجه نکنید و به مطلب توجه کنید» و یا اینکه «هیچ علمی مثل تفکر نیست»، بنابراین قرآن و حدیث ما را به تفکر و اندیشه دعوت می‌کند و تفکر یکی از فرائض قرآنی است.
۹۸/۰۵/۰۹
قرآن کریم با برهان عقلی عمل جنایتکاران عالم را بررسی می‌کند/جلسه نهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: سیاست‌مداران امروز غربی که کوچکترین رحمی در آن‌ها نیست و فقط خود را می‌بینند، جنایتکارانی که کودکان را می‌کشند، زیربناها را می‌زنند و سالیان درازی است که کشتار می‌کنند، عملشان نشان‌دهنده یکی از سه حالتی است که در قرآن مطرح می‌شود.
۹۸/۰۵/۰۸
12345678910
بالا