ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
سوگ‌اندیشی فلسفی الاهیاتی
نخستین سوگ‌اندیشی فلسفی الاهیاتی در ایام شهادت ابن الرضا، مولانا جوادالائمه(ع)، از سوی قرارگاه کلام حوزه علمیه خراسان و با همکاری گروه آموزشی فلسفه و کلام مرکز تخصصی آخوند خراسانی و پایگاه مطالعاتی کلام امامیه، برگزار می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
وبینار جریان شناسی اندیشه های کلامی عصر امام رضا(ع)، برگزارشد
قرارگاه کلام حوزه علمیه خراسان با مشارکت موسسات و مراکز کلامی به مناسب دهه کرامت و ولادت با سعادت علی بن موسی الرضا(ع)، سلسله وبینار های تخصصی با موضوع «جریان شناسی اندیشه های کلامی عصر امام رضا(ع)» را برگزار کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دوره کلام و معارف در ماه رمضان برگزار می شود
قرارگاه کلام معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان دوره کلام و معارف را در ایام ماه مبارک رمضان از 16 اردیبهشت برگزار می کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
نوآوری علامه در «ادراکات اعتباری»، بسیاری از مبانی فقهی و اصولی را تغییر می‌دهد
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: عمل به مبنای علامه در ادراکات اعتباری، اصول و فقه ما را کاملا متحول می‌کند و بسیاری از مطالب کتاب‌های بزرگی مثل کفایه، حذف می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
نوصدرایی‌بودن علامه به‌دلیل تحول در ساختمان فلسفه صدرایی است
استاد مؤسسه آموزشی‌پژوهشی امام خمینی(ره) قم، گفت: نوبودن هر تفکر فلسفی، تحول در ساختمان نظام فلسفی در کنار مواد اولیه و اجزای آن است که علامه آن را انجام دادند، مثل واردکردن مباحث معرفت‌شناسی در فلسفه و بحث ادراکات اعتباری به‌عنوان پشتوانه بسیاری از فلسفه‌های مضاف.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
حضور با برکت مراجع موجب بهره مندی طلاب مشهد در ایام تابستان
فرصت‌هایی مانند حضور تابستانی مراجع عظام تقلید باعث ممتاز بودن حوزه علمی شهر مشهد شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
ترک بحث‌های عقلی، باعث ورود مسائل خرافی در عقاید می‌شود/جلسه پانزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: نه معتقدیم که مکتبی بشری را از اول تا آخر مقدس شمرده و هر چه گفت بپذیریم و نه اینکه اصلا مباحث عقلی را مطرح نکرده و موردسنجش قرار ندهیم، بلکه حد وسط را داریم و شعار ما این است: «الأخذ بما صفا و ترک ما کدر».
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
پاسخ به مشکلی در علم هرمنوتیک/جلسه چهاردهم
حضرت آیت‌الله سبحانی، گفتند: علم شناخت که در گذشته به وجود ذهنی معروف بود، مشخص می‌کند که قائلان به سخت‌بودن تفسیر متون گذشتگان، رئالیست و واقع‌گرا نیستند بلکه سوفسطایی و شکاک هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
هفت پاسخ به مسئله کثرت‌گرایی دینی/جلسه سیزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی درباره مسئله کثرت‌گرایی توضیح دادند: این مسئله خیلی از جوانان ما را فریب داده و می‌گویند خداوند منان راضی است که ما به شریعت نوح عمل کنیم یا به شریعت عیسوی، گوشت خوک بخوریم یا گوسفند، حجاب داشته باشیم یا نه و... .
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
پاسخ به شبهاتی درباره نیاز بشر به دین/جلسه دوازدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به شبهه نیاز بشر به دین، گفتند: اسلام از روزی که بشر متولد می‌شود تا روزی که در خاک گذاشته می‌شود دارای احکام است، حتی مسائل اجتماعی اسلام بیش از مسائل فردی آن است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
12345678
بالا