نسخه آزمایشی  
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
نوآوری علامه در «ادراکات اعتباری»، بسیاری از مبانی فقهی و اصولی را تغییر می‌دهد
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: عمل به مبنای علامه در ادراکات اعتباری، اصول و فقه ما را كاملا متحول می‌کند و بسیاری از مطالب کتاب‌های بزرگی مثل كفايه، حذف می‌شود.
۹۸/۰۹/۰۶
نوصدرایی‌بودن علامه به‌دلیل تحول در ساختمان فلسفه صدرایی است
استاد مؤسسه آموزشی‌پژوهشی امام خمینی(ره) قم، گفت: نوبودن هر تفکر فلسفی، تحول در ساختمان نظام فلسفی در کنار مواد اولیه و اجزای آن است که علامه آن را انجام دادند، مثل واردکردن مباحث معرفت‌شناسی در فلسفه و بحث ادراکات اعتباری به‌عنوان پشتوانه بسیاری از فلسفه‌های مضاف.
۹۸/۰۹/۰۳
حضور با برکت مراجع موجب بهره مندی طلاب مشهد در ایام تابستان
فرصت‌هایی مانند حضور تابستانی مراجع عظام تقلید باعث ممتاز بودن حوزه علمی شهر مشهد شده است.
۹۸/۰۵/۱۸
ترک بحث‌های عقلی، باعث ورود مسائل خرافی در عقاید می‌شود/جلسه پانزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: نه معتقدیم که مکتبی بشری را از اول تا آخر مقدس شمرده و هر چه گفت بپذیریم و نه اینکه اصلا مباحث عقلی را مطرح نکرده و موردسنجش قرار ندهیم، بلکه حد وسط را داریم و شعار ما این است: «الأخذ بما صفا و ترک ما کدر».
۹۸/۰۵/۱۵
پاسخ به مشکلی در علم هرمنوتیک/جلسه چهاردهم
حضرت آیت‌الله سبحانی، گفتند: علم شناخت که در گذشته به وجود ذهنی معروف بود، مشخص می‌کند که قائلان به سخت‌بودن تفسیر متون گذشتگان، رئالیست و واقع‌گرا نیستند بلکه سوفسطایی و شکاک هستند.
۹۸/۰۵/۱۴
هفت پاسخ به مسئله کثرت‌گرایی دینی/جلسه سیزدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی درباره مسئله کثرت‌گرایی توضیح دادند: این مسئله خیلی از جوانان ما را فریب داده و می‌گویند خداوند منان راضی است که ما به شریعت نوح عمل کنیم یا به شریعت عیسوی، گوشت خوک بخوریم یا گوسفند، حجاب داشته باشیم یا نه و... .
۹۸/۰۵/۱۳
پاسخ به شبهاتی درباره نیاز بشر به دین/جلسه دوازدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به شبهه نیاز بشر به دین، گفتند: اسلام از روزی که بشر متولد می‌شود تا روزی که در خاک گذاشته می‌شود دارای احکام است، حتی مسائل اجتماعی اسلام بیش از مسائل فردی آن است.
۹۸/۰۵/۱۲
حوزه علمیه خراسان میزبان فعالیت‌های تابستانی برخی حوزه‌های علمیه کشور
حضور تابستانی مراجع تقلید، علما و اساتید حوزوی کشوری در مشهد باعث ایجاد نشاط بیشتر در برنامه‌های تابستانی حوزه علمیه خراسان شده و در كنار فعاليت هاي علمي آموزشي طلاب و اساتيد اين حوزه، حوزويان استان‌های دیگر نیز با حضور و اقامت در فضای علمی مشهد اقدام به برگزاری برنامه‌های فوق‌العاده خود می‌کنند.
۹۸/۰۵/۱۱
باید به مکتب عقلانی تشیع افتخار کنیم/جلسه یازدهم
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: جایی که تعبد است مثل تعداد رکعات نماز، تکلیف مشخص است اما جایی که عقل راه دارد، امیر مؤمنان(ع) اولین مسلمانی است که چشم عقلانی ما را گشوده و این نشان می‌دهد که مکتب تشیع، مکتبی کاملا عقلانی است.
۹۸/۰۵/۱۰
تفکر، یکی از واجبات قرآنی است/جلسه دهم
حضرت آیت‌الله سبحانی به یادآوری چند حدیث پرداخته و گفتند: در روایت داریم که «به شخص توجه نکنید و به مطلب توجه کنید» و یا اینکه «هیچ علمی مثل تفکر نیست»، بنابراین قرآن و حدیث ما را به تفکر و اندیشه دعوت می‌کند و تفکر یکی از فرائض قرآنی است.
۹۸/۰۵/۰۹
1234567
بالا