امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
برگزاری نشست تخصّصی «بررسی حقوقی و اقتصادی نحوۀ عملکرد FATF» در مدرسۀ علمیۀ نورالرضا

نشست تخصّصی «بررسی حقوقی و اقتصادی نحوۀ عملکرد FATF» در مدرسۀ علمیۀ نورالرضا علیه السلام برگزار شد.

انتشار دو شماره از فصلنامۀ "جستارهای هنر و رسانه"

دو شماره از فصلنامه تخصصی «جستارهای هنر و رسانه» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در پاییز و زمستان 97، به چاپ رسیده است.

برگزاری نشست علمی ماهیت پول در اقتصاد اسلامی در مدرسه علمیه مبارکه امام صادق(ع)

نشست علمی با عنوان ماهیت پول در اقتصاد اسلامی در مدرسه علمیه مبارکه امام صادق(ع) مشهد برگزار شد.

ضرورت فراگیری "روش بیان سیره معصومین" در رشته تاریخ اهل بیت(ع)

استاد تاریخ و سیره حوزه علمیه تهران، بیان کرد: یکی از ضروری ترین مسائلی که دانستن آن برای دانش پژوهان در رشته تاریخ اهل بیت(ع)، حائز اهمیت می باشد، "روش بیان سیره معصومین" است.

آغاز پذیرش رشته‌های تخصصی حوزه در مدرسه تخصّصی قرآن و عترت

ثبت نام در رشته‌های تخصصی حوزه علمیه خراسان در مدرسه تخصّصی قرآن و عترت تا پایان اسفند ادامه دارد.

نماهنگ / و اکنون گام دوم

از میان همه‌ی ملّتهای زیر ستم، کمتر ملّتی به انقلاب همّت میگمارد؛ و در میان ملّتهایی که به پا خاسته و انقلاب کرده‌اند، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومتها، آرمانهای انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیر قابل مقاومت به نظر میرسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمّدن‌سازی شده ‌است. درودی از اعماق دل بر این ملّت؛ بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرایند بزرگ و جهانیِ چهل سال دوّم میشود. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در نقطه‌ی عطف چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» و برای ادامه‌ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده‌اند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR

ضرورت نهادینه کردن مدیریت اسلامی در جامعه

مدير بنياد فقهي مديريت اسلامي بیان کرد: مدیریت دانش، رویکرد نظام‌مند یافتن، درک کردن و استفاده از دانش برای دستیابی به اهداف سازمانی است.

همایش تجلیل از برترین های حوزه علمیه خراسان برگزار می شود

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: همایش تجلیل از برترین های این حوزه با حضور آیت الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، پنجشنبه دوم اسفند در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود.

احیای وقف می تواند مسیراحیای تمدن اسلامی را تسهیل و تسریع کند

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: احیای وقف می تواند مسیراحیای تمدن اسلامی را تسهیل و تسریع کند و قطعا با ساختار بروکراسی اداری و دیوان سالاری نمی توان احیای تمدن نوین اسلامی را داشت.

فراخوان شناسايي طلاب هنرمند حوزه علميه خراسان

مركز هنر و رسانه حوزه علميه خراسان در نظر دارد از طلاب هنرمند و فعال در عرصه هاي مختلف هنري و رسانه اي ثبت نام به عمل آورد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا