نسخه آزمایشی  
قرارگاه‌های علمی آموزشی
تاکید بر ضرورت تحصیل مهارت در حدیث شناسی برای طلاب علوم دینی

مدیر گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان گفت: یکی از سودمندترین کارها برای یک پژوهشگر رجالی مطالعه کتاب رجال مرحوم کشی و دقت در واژگان مرحوم نجاشی همراه با ملاحظات فراوان در اسانید کتب روایی و جایگاه راویان در آن میباشد.

۹۷/۱۱/۱۵
تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال

عضو گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال پرداخت و گفت: دو دیدگاه کلی عموما در حوزه علم رجال مطرح می شود که یکی از این دیدگاه ها برای مخالفان و دیگری موافقان علم رجال می باشد.

۹۷/۱۱/۱۴
بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند/ تاکید بر اهمیت جنبش حدیث پژوهی در جهان اسلام

مدیر گروه فلسفه و کلام مرکز تخصصی آخوند خراسانی با بیان این که قرآن پژوهی و حدیث پژوهی جزو علوم پایه شمرده می شوند که اگر علم پایه ضعیف باشد، علوم روبنایی نیز ضعیف می شوند، گفت: بنابراین بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند و ضعف در آن دو موجب ضعف علوم اسلامی مخصوصا دو علم فقه و کلام می شود.

۹۷/۱۰/۳۰
برپایی دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال در حوزه علمیه خراسان

گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال برگزار می کند و متقاضیان می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

۹۷/۱۰/۲۷
بررسی و مقایسه نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم

نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم بررسی و مقایسه شد.

۹۷/۱۰/۲۰
امام خمینى(ره)، مسئله ولایت فقیه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به اینکه امام خمينى(ره)، مسئله ولايت فقيه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند، گفت: ايشان معتقد اســت كه با وجود سلطنت، اسلام از بين مى رود؛ بنابراين هدف در اين گفتمان، برپايى حكومت اســلامى اســت.

۹۷/۱۰/۱۷
اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی(ره) بررسی می شود

دومین جلسه از سلسله نشست های علمی بررسی اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی (ره) سه شنبه برگزار می شود.

۹۷/۱۰/۱۷
دوره دانش افزایی با عنوان ولایت فقیه از 13 دی آغاز می شود

نخستین جلسه از دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی و فقه و اصول و مبلغان دینی حوزه علمیه خراسان در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با عنوان «ولایت فقیه»، برگزار می‌شود.

۹۷/۱۰/۱۲
3 دی، مسابقه آنلاین صرف کاربردی برگزار می شود/ ثبت نام از طریق www.masirtalabe.ir

مسابقه آنلاین صرف کاربردی از سوی مرکز رشد و توانمندی حوزه علمیه خراسان و مدرسه علمیه سیادت ویژه طلاب سطح یک این حوزه 3 دی ماه 97 برگزار می شود.

۹۷/۱۰/۰۱
برگزاری نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» در مدرسه سیادت

نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و واحد پژوهش مدرسه علمیه سیادت برگزار شد.

۹۷/۰۹/۱۳
رشته های تخصصی در حوزه خراسان افزایش می یابد

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان با اشاره به تصويب رويكرد جديد در مدارس تخصصی سطح 3 ابراز کرد: پیگیر آن هستیم که رشته های تخصصی در حوزه افزایش پیدا کند.

۹۷/۰۹/۱۰
بالا