امروز: دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
هدف هجمه جریان های معاند نظام و انقلاب، زنان متدین و محجبه اند

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که جوانان متدین برای احیای حجاب و عفاف تا کنون نتوانسته اند آن چنان که باید در عرصه فرهنگی بتازند، گفت: با وجود بی برنامگی متولیان فرهنگی، هجمه بالای جریان های مخالف و معاند نظام تا کنون به جایی نرسیده است.

حجاب یک مسئله دینی، یک مسئله اجتماعی یا یک مسئله قانونی است؟

حجاب هم مثل همه موضوعات دیگر، یک مسئله فردی و منحصر در گوشه‌ای از جامعه نیست، بلکه با همه ابعاد زندگی انسان مرتبط است.

جنس نرم افزاری حجاب با توبیخ و ابلاغیه حل و فصل نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که حجاب از جلوه های مشخص عفت اسلامی است، گفت: مقوله فرهنگ هیچ گاه با ابلاغیه، امتحان و توبیخ حل نمی شود بلکه جنس نرم افزاری داشته و توانمندان این حوزه باید هنرمندانه و با فرهنگ سازی به تبلیغ عفاف و حجاب روی آورند.

حمایت نیروهای ولایی لازمه ایستادگی برابر بی‌حجابی های سیاسی است

حجت الاسلام جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز، با بیان این که کمپین های مروج بدحجابی و بی‌حیایی نیز دهن کنجی سیاسی به نظام اسلامی محسوب می شود، افزود: این جریانات و اتفاق ها، آرام آرام امام، رهبری، شهدا، مبارزات و غیرت اسلامی و انقلابمان را زیر سوال می‌برند و باید با تربیت دینی و اسلامی خودمان خنثی ساز این توطئه ها باشیم.

پژوهشگاه، رشته و مبلغ اخلاق جنسی لازم است

استاد سطح حوزه علميه در تبیین نقش حوزه علمیه در مسئله حجاب گفت: این اشکال حوزه علمیه است که بعد از 37 سال از انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی هنوز حتی درس خارج حجاب هم وجود ندارد. این یک نقد درون سازمانی است و باید مسئله را حل کنیم و نباید کسی را متهم کنیم.

بی حجابی، زیر پاگذاشتن امر به معروف و نهی از منکر است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که وظیفه رسانه‌ها، نهادها و دولت‌هاست تا بر موضع عفاف و حجاب کار و کوشش کنند، گفت: رسانه‌ها باید بی‌حجابان را با حرکت هنرمندانه‌شان به پوشش همراه با عفاف اسلامی دعوت کنند.

نگذاریم حوزه از جامعه فاصله بگیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین رجایی خراسانی عنوان کرد: اولویت مدیریت جدید حوزه علمیه خراسان باید این باشد که طلبه‌ها در کنار تحصیل وارد جامعه بشوند و درد جامعه را به خوبی بشناسند و به زبان و بیان خود مردم صحبت کنند.

شرايط تحصيل خواهران در مقاطع بالاتر حوزه‌ فراهم شود

مدیر مدرسه نرجس سلام الله علیها بیرجند گفت: بهتر است شرایطی فراهم شود تا طلاب، قادر به ادامه تحصیل در حوزه علمیه باشند که این امر با تحول و برنامه ریزی درست امکان پذیر می‌شود.

فریاد مرگ بر آمریکا؛ شرط به دست آوردن نصرت الهی

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: وظیفه طلاب و مبلّغان است که فداکاری‌ها و از جان‌گذشتگی‌های امام(ره) و شهیدان را ادامه دهند و ماهیت یهود و نصاری و دشمنان اسلام را برای مردم روشن کنند.

روز قدس روز عاشورای حسینی است

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از مظلومان یمن همچون فلسطین و دیگر نقاط جهان اسلام حمایت کرد و به حقیقت که مظلومان این مسیر با کمک های ما می توانند نجات پیدا کنند. در حقیقت روز قدس روز عاشورای حسینی است.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا