امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
فراخوان مقاله هنر و رسانه حوزه علمیه خراسان

هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه حوزه علمیه خراسان در راستای اهداف پژوهشی خود اقدام به اعلام فراخوان مقاله کرد.

دو فصلنامه علمي تخصصي «پژوهش های اسلامی زن و خانواده» منتشر شد

شمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «پژوهش های اسلامی زن و خانواده» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س)، منتشر شد.

دو فصلنامه علمی تخصصی «قرآن و عترت» انتشار یافت

شمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «قرآن و عترت» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه تخصصی قرآن و عترت، منتشر شد.

دو فصلنامه علمی تخصصی «مصباح الفقاهه» انتشار یافت

شمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «مصباح الفقاهه» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه عالی فقاهت، منتشر شد.

دو فصلنامه آموزه‌های نوین کلامی منتشر شد

شمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی آموزه‌های نوین کلامی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب، منتشر شد.

اسامی برگزیدگان سیزدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان اعلام شد

معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان از اعلام اسامی برگزیدگان سیزدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان خبر داد.

رسالت حوزویان پرداختن به مباحث تمدنی است

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی ابراز کرد: رسالت ما آن است که با تکیه بر احکام مسلم فقهی و مبانی دینی، به بحث های جامعه شناختی و تمدنی پرداخته و در پی حل این نوع از مسائل و ارائه راهکار برآییم.

بررسی دقيق وضع موجود لازم است

رئیس پژوهشکده الذریه النبویه گفت: باید به واقعیت های موجود نظر انداخت و دید که وضع موجود، معلول چه رخدادهایی است، چراکه اینها می توانند معلول علت های دیگری باشند که به نظام آموزشی ما باز می گردد.

فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان ، پاسخگو باشد

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان پاسخگو باشد و فقه پویا می بایست با ادله و نصوص موجود سر و کار داشته و در مسائل مستحدثه نظر بدهد.

«مسائل مستحدثه و حوزه علمیه؛ چالش ها و رویکردها» بررسي شد

استاد حوزه علمیه قم در دومين نشست دين و سلامت به تبيين دو تعريف درباره مسائل مستحدثه و رويكرد حوزه علميه امروز به اين مسائل پرداخت.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا