امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
آماده همکاری با حوزه خراسان برای کیفیت بخشی به آموزش و پرورش هستیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به ظرفیت حوزه علمیه خراسان، در طرح ها و برنامه هایی مانند امین، معارف اسلامی، مدرسان آموزش خانواده و... آماده همکاری برای کیفیت بخشی به نظام آموزش و پرورش هستیم.

مهلت تعویض کارت های معافیت و وظیفه قدیمی تا 31 مرداد

طرح تعويض كارتهاي پايان خدمت صادره سپاه و كارت معافيت قديمي طلاب علوم دینی در حال اجراست و افراد می بایست برای تعویض آن تا 31 مرداد 98 اقدام کنند.

نشست تبیین رسالت حوزه با حضور آیت الله العظمی جوادی آملی 6 مرداد برگزار می شود

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: نشست عمومی روحانیون و طلاب مشهد با عنوان رسالت های حوزه علمیه با سخنرانی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی یکشنبه 6 مرداد برگزار می شود.

سلسله دروس اندیشه اسلامی با حضور آیت‌الله سبحانی آغاز شد

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان گفت: جلسات اعتقادی با حضور آیت الله سبحانی هر سال به مدت 10 جلسه در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود، اما از حضرت علامه تقاضا داریم که از سال آینده به مدت یک ماه دروس خود را برگزار کنند تا طلاب حوزه علمیه خراسان فرصت بیشتری برای استفاده از این مباحث داشته باشند.

سفر زیارتی و تبلیغی آیت الله العظمی جوادی آملی به مشهد مقدس

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع تقلید، جهت زیارت بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و انجام برنامه های علمی به مشهد مقدس سفر کردند و در ابتدای ورود، مورد استقبال نمایندگان حوزه علمیه خراسان و آستان قدس رضوی قرار گرفتند.

طلاب به ورزش در کنار تحصیل توجه کنند

طلبه قهرمان مسابقات سوکیوکوشین کاراته 2019 گفت: از آنجا که طلاب علوم دینی زمان زیادی را صرف تحصیل می کنند، توجه به سلامت بدنی عاملی برای نتیجه بخشی و ثمر دهی در آینده خواهد بود.

احیای سنت مباحثه در دروس خارج حوزه علمیه خراسان

سنت مباحثه یکی از نقاط قوت حرکت علمی حوزه‌ هاي علمیه است که به برکت تلاش‌های انجام شده در این زمینه، سال گذشته بیش از 50 حلقه مباحثه در چند درس خارج حوزه علمیه خراسان شکل گرفت و با برنامه‌ریزی‌هایی که برای سال آینده تحصیلی صورت گرفته، حلقه‌های مباحثه بیشتری نیز تشکیل خواهد شد.

خبرنگار حوزه علمیه خراسان برگزیده کنفرانس حقوق بشر آمریکایی شد

خبرنگار روابط عمومي حوزه علمیه خراسان به عنوان برگزیده اولین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری انتخاب شد.

اعلام شرایط طرح ويژه خدمت سربازي طلاب

طلاب و روحانيون واجد شرايط مي‌توانند از طريق انجام مأموريت‌هاي فرهنگي، تبليغي و تدريسي طبق شرايط خاص، خدمت سربازي خود را طي كرده و كارت پايان خدمت دريافت كنند.

حضور علما و اساتید حوزه علمیه مشهد در جمع عزاداران صادقیون

حضرات آیات، علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه مشهد همزمان با سالروز شهادت امام صادق(علیه السلام) با حضور در مراسمی در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خویی(ره) به عزاداری و سوگواری پرداختند و در قالب اجتماع صادقیون به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا