امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
راهپیمایی روز قدس روحیه مردم فلسطین را برای تداوم مبارزه تقویت می‌کند

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس روحیه مردم فلسطین را برای تدوام مبارزه تقویت می‌کند.

حضور پرشور حوزویان در راهپیمائی روز قدس

مدیر، اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان و سایر حوزویان در راهپیمائی روز قدس شرکت کردند.

مظلومیت حضرت علی(ع) آینه تمام عیار مظلومیت رسول خداست

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه امام علی(ع) آینه تمام عیار مظلومیت اسلام و پیامبر(ص) است، گفت: اگر آن روز مردم پای ستون خیمه ولایت علی(ع) می‌آمدند و مردانه در خط رهبری می‌ایستادند اکنون وضعیت اسلام در سطح جهان بسیار تغییر می‌کرد.

آثار انقلاب برای مردم تبیین شود

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم تبیین انقلاب و آثار آن برای مردم، تاکید کرد: مبلغان وظیفه دارند که فهم و عمق دین را برای مردم بیان کنند و گرنه همانند صدر اسلام می شود که اقشار جامعه به ظاهر دین اکتفا کرده بودند.

ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی یک ارتباط برادرانه است

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی و یک ارتباط برادرانه است، تصریح کرد: مهم‌ترین زمینه برای تقویت ارتباطات دو ملت، عشق و ارادت به پیشگاه مقدس حضرت علی بن موسی‌الرضا(علیهماالسلام) است.

تبیین اهمیت علوم حدیث و نقش آن در علوم اسلامی

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن تبیین اهمیت علوم حدیث و نقش آن در علوم اسلامی گفت: در رجال پژوهی مسائل مربوط به صدور روایات از راوی و همچنین صحت کلام، فعل و یا تقریر صادر شده از راوی مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیریت مقام معظم رهبری، الگوی قوای سه گانه باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، لازمه موفقیت قوای سه‌گانه را استفاده از مدیران شیفته خدمت دانست و خاطرنشان کرد: نظام مدیریتی که مقام معظم رهبری در حوزه مدیریت خود در سپاه و ارتش پیاده کردند، نیروهای مجهز، مخلص، با قدرت و شیفته خدمت به وجود آوردند، اگر این مدیریت عرصه قوه قضاییه و دولت را فرابگیرد، مسلماً آنان‌هم از همین قبیل خواهند شد.

محاسبات آمریکا درباره ایران همیشه غلط بوده است

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن 97، گفت: آمريكا نيز نشان داده مردم ايران را نمي شناسد و هميشه محاسبات غلطي داشته است.

دور دوم سلسله جلسات رجال پژوهی برگزار شد

دوره دوم از سلسله جلسات رجال پژوهی با هدف تربیت پژوهشگر در علم رجال به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار گردید.

گره‌گشایی از گرفتاری‌های مردم دغدغه همیشگی آیت‌الله مهمان‌نواز بود

تولیت آستان قدس ‏رضوی : گره‌گشایی از گرفتاری‌های مردم دغدغه همیشگی آیت‌الله مهمان‌نواز بود

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا