امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
طلاب باید خود را در راه علم و دانش وقف کنند

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که تحصیلات علم تحصیلات نور بوده و طلاب باید خود را در خدمت به علم وقف کنند، گفت: همه وجود را باید در خدمت به علم قرار داد که این هدفی والا و ارزشمند است.

14 محور در دعای مکارم الاخلاق مورد توجه است

بنیادهای اخلاقی، عاقبت محوری، تعامل با بداخلاقی، مکارم اخلاقی، انقطاع به سوی پروردگار، شیطان گریزی، ظلم گریزی، غفران الهی و اعتدال مداری از جمله محورهای 14گانه در دعای مکارم الاخلاق است.

سوره کوثر نماد و تجلی همه قرآن است/ همه طلاب از فیض ویژه الهی بهره ببرند

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان یکی از نظریات درباره مصادیق کوثر را علمای اسلام دانست و گفت: سوره کوثر با آن عبارات درخشانش نماد و تجلی همه قرآن است و خداوند متعال در این سوره به رسول الله(ص) بیان می کند که به تو خیر ویژه عطا کردیم.

انقلاب اسلامی متولد و بهترین رهآورد حوزه علمیه است

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: امام خمینی(ره)، علما و مراجع و اقشار مختلف مردم برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی متحمل سختی های بسیاری شدند و امروز بیشترین توقع در مورد پاسداری از انقلاب متوجه طلاب حوزه علمیه است.

عملکرد انقلابی؛ عامل استمرار حرکت انقلاب

آیت الله معلمی عنوان کرد: مهم ترین مؤلفه و شاخصه در استمرار حرکت رو به رشد انقلاب اسلامی، عملکرد انقلابی و حرکت درست در مسیر درست است.

ویژه برنامه دهه فجر مدرسه مبارکه امام صادق(ع) برگزار شد

ویژه برنامه دهه فجر مدرسه مبارکه امام صادق(ع) با شرکت بالغ بر 120 نفر از طلاب و اساتید این مدرسه و با حضور حجه الاسلام والمسلمین حسینی آملی، به منظور آشنایی طلاب با شخصیت علمی و عرفانی امام راحل(ره) برگزار شد.

اقامه نماز باران در حرم مطهر رضوی به امامت حجت الاسلام والمسلمین خزاعی

نماز طلب باران به امامت حجت الاسلام والمسلمین خزاعی در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی اقامه شد.

طلبگی نعمت و فرصتی الهی است

استاد حوزه علمیه خراسان: طلاب و روحانیون بعد از پیامبر و ائمه (علیهم السلام) وظیفه بشارت و انذار را بر عهده دارند و خدا بهترین موقعیت را به طلاب جوان داده است.

نقش هدایتگری جامعه بر عهده حوزه علمیه است

حوزه علمیه می بایست نقش هدایتگری و موضع خود را نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی و فرهنگی بیان کند.

کار جهادی مستمر؛ ضرورت رسیدن به نقطه مطلوب در فعالیت‌های قرآنی

آیت‌الله قاضی‌زاده، شب گذشته با حضور در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد از غرفه‌های حوزه علمیه خراسان بازدید کرد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا