امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
کارهای مان باید رنگ خدایی بگیرد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: با خدا دوست و صمیمی شوید اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.

مدیریت جلسات قرآنی به عهده حوزه علمیه باشد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: تمرکز مدیریت بر مسئله جلسات قرآنی توسط حوزه علمیه که مرجعیت علمی دارد، موجب پربارتر شدن جلسات می شود.

روحانیت مرجع علمی و قرآنی است

‌ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: روحانیت فقط مرجع فتوا نیست بلكه مرجع موعظه، راهنمایی، تفسیر، تدبر در قرآن و تلاوت نیز هست .

نشست علمی «شوق به پژوهش و اهمیت آن» برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی گفت: انسان باید خودش را از درون شناسایی کند و علاقه‌اش را بیابد، چنان‌که در حدیثی داریم، پیامبر استعداد اصحاب را کشف می‌کردند؛ در زمان امام صادق(ع) نیز کسی مثل زراره فقیه شد و دیگری مثل هشام، متکلم شد در حالی که زراره ابتدا دنبال کلام رفته بود.

کلیپ/ نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری

حضور حوزه علمیه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی

مبلغان باید نقشه دشمن را با بیانات قرآنی خنثی کنند

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه باید به لحاظ اعتقاداتی که داریم تحت هر شرایطی 13 آبان را گرامی داریم، گفت: امسال با توجه به دشمنی آشکار و تحریم‌های ظالمانه‌ای که ایجاد شده باید این حرکت را بیشتر و بهتر در برابر دشمن انجام دهیم تا او احساس نکند تحریم‌هایش به نتیجه رسیده و بخواهد از آن بهره‌برداری تبلیغاتی یا سیاسی کند.

بازخوانی مقابله ملت ايران با آمریکا، نشانه مقابله عزتمندانه با ظلم و ستمگری است

نماینده سابق ولی فقیه در جهاد کشاورزی گفت: بیان و بازخوانی کارنامه سیاه آمریکا و همه مستکبرین عالم و مقابله مردم انقلابی ایران با استكبار به رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، همه نشان مقابله شجاعانه و عزتمندانه با ظلم و ستمگری است.

ترامپ آرزوي تأثير تحريم در دل محبان امام حسين(ع) را به گور ببرد

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: اجتماع عظیم اربعین چنان هیبتی در دل دشمنان ایجاد می‌کند که دیگر ابدا ترفندها و برنامه‌ها و تحریم‌های آن‌ها اثر نخواهد داشت، یعنی ترامپ و امثال او باید این آرزو را به گور ببرند که تحریم‌هایشان در دل محبانی که برای زیارت امام حسین(ع) سر از پا نمی‌شناسند و با پای پیاده و پرآبله در هوای سرد و گرم بارانی و آفتابی از هر خوشی می‌گذرند، تأثیر داشته باشد.

فضائل زیارت امام حسین(ع) فوق تصور انسان است

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: زیارت امام حسین(ع) نظیر ندارد و فضائل آن فوق فکر و اندیشه انسان است، اما زیارت اربعین به‌طور خاص‌تری مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است.

عاقل کسی است که دنبال علم باشد نه طلا و دلار

رئيس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گفت: یکی از مشکلات جامعه امروزی این است که مردم خود را درگیر مادیات و خرید و فروش طلا و دلار می‌کنند، اما انسان عاقل کسی است که عمرش خالی از علم نباشد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا