نسخه آزمایشی  
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اساتید معظم
نوآوری علامه در «ادراکات اعتباری»، بسیاری از مبانی فقهی و اصولی را تغییر می‌دهد

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: عمل به مبنای علامه در ادراکات اعتباری، اصول و فقه ما را كاملا متحول می‌کند و بسیاری از مطالب کتاب‌های بزرگی مثل كفايه، حذف می‌شود.

۹۸/۰۹/۰۶
درس خارج فقه آیت‌الله مهدی مروارید با موضوع «تحدید نسل و سقط جنین» آغاز شد

درس خارج فقه آیت‌الله مهدی مروارید با موضوع «تحديد نسل و سقط جنین» هر روز در مدرسه علمیه آیت‌الله العظمی خوئی(ره) برگزار مي شود.

۹۸/۰۷/۰۷
غفلت، بزرگ‌ترین آفت اخلاقی است

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: یکی از راه‌های درمان غفلت، پرورش روحیه تفکر و تأمل و تدبر است و در قرآن کریم آیات زیادی داریم که خداوند با لحن‌های مختلف مثل توبیخ و اخبار، انسان را به تفکر دعوت می‌کند.

۹۸/۰۶/۰۶
آیت‌الله عاملی و آیت‌الله شب‌زنده‌دار دیدار کردند

آیت‌الله عاملی، ضمن تشکر از حضور تابستانی آیت‌الله شب‌زنده‌دار در مشهد و دعوت از ایشان برای حضور بیشتر در طول سال و تابستان سال‌های آینده، گفت: در حوزه علمیه خراسان گام‌های تحولی مؤثری برای تغییر متون درسی برداشته شده است.

۹۸/۰۶/۰۴
حجت الاسلام و المسلمین آهنیان دار فانی را وداع گفت

پیکر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آهنیان امروز در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

۹۸/۰۶/۰۳
مخاطب‌شناسی از مهم‌ترین نکات برای تبلیغ به‌روز است

اخلاص، کسب مهارت تبلیغ و سخنرانی، به‌روزبودن نسبت به مسائل عمومی کشور، تطابق قول و عمل، مردمی‌بودن، اعتدال‌گرایی و دورنبودن از روح معنویت از ویژگی‌های مهمی است که مبلّغ باید مدنظر داشته باشد.

۹۸/۰۴/۲۹
نشست علمی «درس‌هایی از سیرۀ علمی امام رضا(ع) برای طلّاب علوم دینی» برگزار شد

بیست و هشتمین نشست علمی مدرسۀ‌ علمیۀ‌ نورالرضا علیه السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی فرد و با هدف بررسی سیرۀ‌ علمی امام رضا علیه السلام و استخراج راهکارهایی برای ارتقا و رشد علمی و فرهنگی طلّاب برگزار شد.

۹۸/۰۴/۲۷
اهمیت حفظ وحدت در فعالیت‌های تبلیغی

آیت‌الله رضازاده تأکید کرد: برائتی که ما می‌گوییم، اهل‌سنت نیز قبول دارند و همه قبول دارند که ظلم خوب نیست و قرآن نیز می‌گوید برائت از شخص ظالم لازم است و همه دنیا بر برائت از ظالم تأکید دارند، بنابراین برائت از ظالم نباید باعث اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شود.

۹۸/۰۴/۱۹
ملاک، حرف شنوی و عمل به وظیفه است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم حرف شنوی و عمل به وظیفه به عنوان ملاک بندگی خدا، ذکر حق تعالی و یاد خدا را عامل مهم در زندگی عنوان کرد.

۹۸/۰۳/۱۴
کارهای مان باید رنگ خدایی بگیرد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: با خدا دوست و صمیمی شوید اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.

۹۸/۰۳/۱۲
مدیریت جلسات قرآنی به عهده حوزه علمیه باشد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: تمرکز مدیریت بر مسئله جلسات قرآنی توسط حوزه علمیه که مرجعیت علمی دارد، موجب پربارتر شدن جلسات می شود.

۹۸/۰۲/۲۸
روحانیت مرجع علمی و قرآنی است

‌ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: روحانیت فقط مرجع فتوا نیست بلكه مرجع موعظه، راهنمایی، تفسیر، تدبر در قرآن و تلاوت نیز هست .

۹۸/۰۲/۲۸
نشست علمی «شوق به پژوهش و اهمیت آن» برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی گفت: انسان باید خودش را از درون شناسایی کند و علاقه‌اش را بیابد، چنان‌که در حدیثی داریم، پیامبر استعداد اصحاب را کشف می‌کردند؛ در زمان امام صادق(ع) نیز کسی مثل زراره فقیه شد و دیگری مثل هشام، متکلم شد در حالی که زراره ابتدا دنبال کلام رفته بود.

۹۷/۱۱/۰۴
کلیپ/ نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری

حضور حوزه علمیه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی

۹۷/۱۰/۰۵
مبلغان باید نقشه دشمن را با بیانات قرآنی خنثی کنند

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه باید به لحاظ اعتقاداتی که داریم تحت هر شرایطی 13 آبان را گرامی داریم، گفت: امسال با توجه به دشمنی آشکار و تحریم‌های ظالمانه‌ای که ایجاد شده باید این حرکت را بیشتر و بهتر در برابر دشمن انجام دهیم تا او احساس نکند تحریم‌هایش به نتیجه رسیده و بخواهد از آن بهره‌برداری تبلیغاتی یا سیاسی کند.

۹۷/۰۸/۱۲
بالا