امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
نشست دانش افزایی اساتید اخلاق، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه پایان یافت

نشست دانش افزایی اساتید اخلاق، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه حوزه علمیه خراسان با موضوع تبيين بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزارشد .

طراحی ۵۰ رشته تخصصی در حوزه علمیه خراسان

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: ۵۰ رشته تخصصی مبتنی بر ۴ اصل پاسخگویی طراحی شده که مراحل تصویب آنها باید طی شود تا هر رشته پاسخ بخشی از نیازها را بدهد.

سلسله دروس اندیشه اسلامی آیت‌الله سبحانی، پایان یافت

سلسله دروس اندیشه اسلامی که با حضور حضرت آیت‌الله سبحانی در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می‌شد، پایان یافت و معظم‌له مشهد را ترک کردند.

بیست و سومین نشست تخصصی اولوالالباب برگزار شد

نشست از سلسله نشست‌های تخصصی اخلاق و تهذیب با عنوان "اولوالالباب" ویژه مسئولان، اساتید و مبلغین مدارس علمیه خواهران برگزار شد.

هشت ساعت کار علمی در روز برای طلبه لازم است

حضرت آیت‌الله سبحانی خطاب به طلاب جوان گفتند: فضای مجازی بلایی است که کشورهای اسلامی به‌خصوص ایران را فراگرفته و امروز 41 رسانه علیه شیعه سخن می‌گویند که اکثر آن‌ها از خارج برنامه‌ریزی می‌شود و در مقابل شبهات آن‌ها باید از نظر علم و دانش در مقامی بالا باشیم.

احیای نماز جمعه از برکات انقلاب و نظام اسلامی است

امام جمعه بجنورد گفت: احیای نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در این کشور قرآن و اهل بیت(ع)، ثمرات و برکات فراوانی را در پی داشته است.

نشست علمی «درس‌هایی از سیرۀ علمی امام رضا(ع) برای طلّاب علوم دینی» برگزار شد

بیست و هشتمین نشست علمی مدرسۀ‌ علمیۀ‌ نورالرضا علیه السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی فرد و با هدف بررسی سیرۀ‌ علمی امام رضا علیه السلام و استخراج راهکارهایی برای ارتقا و رشد علمی و فرهنگی طلّاب برگزار شد.

بیست و دومین نشست تخصصی اولوالالباب برگزار شد

نشست بیست و دوم از سلسله نشست‌های تخصصی اخلاق و تهذیب با عنوان اولوالالباب، ویژه مسئولان و اساتید مدارس علمیه خواهران برگزار شد.

طلاب به ورزش در کنار تحصیل توجه کنند

طلبه قهرمان مسابقات سوکیوکوشین کاراته 2019 گفت: از آنجا که طلاب علوم دینی زمان زیادی را صرف تحصیل می کنند، توجه به سلامت بدنی عاملی برای نتیجه بخشی و ثمر دهی در آینده خواهد بود.

بیست‌ویکمین نشست تخصصی اولوالالباب برگزار شد

بیست‌ویکمین نشست تخصصی اخلاق و تهذیب، «اولوالالباب»، ویژه مسئولان و اساتید مدارس علمیه خواهران برگزار شد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا