امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
بررسی راهکارهای انقلابی ماندن جامعه و مهم ترین چالش های آن

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای انقلابی ماندن جامعه و حل مشکلات آن نیاز به شکل گیری جبهه ای عظیم و فراگیر از نیروهای انقلابی داریم.

مباني انديشه و مواضع سياسی مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) بررسی شد

سومین نشست تخصصي بصيرت سياسي با عنوان «اولي الابصار» ويژه مديران، مسئولان و اساتيد حوزه علميه خراسان با موضوع « بررسي مباني انديشه و مواضع سياسی مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)»، به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، پنجشنبه 25 مرداد برگزارشد.

اولین جلسه «حلقه گفتمانی انقلاب اسلامی» برگزار شد

اولین جلسه «حلقه گفتمانی انقلاب اسلامی» به همت معاونت فرهنگی‌اجتماعی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

کسب مبانی اخلاق نظری، لازمه زندگی طلاب و اساتید

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: درک، فهم و تبیین مبانی اخلاق نظری برای طلبه و استاد، جزو ضروریات زندگی است.

انقلاب اسلامی ایران، حکومت دینی اسلامی محور است

قائم مقام مدیر گروه تاریخ و اندیشه معاصر، گفت: انقلاب اسلامی ایران و تفکر ایجاد نظام اسلامی، مدلی از حکومت دینی اسلامی محور برای پاسخگویی به نیازهای مادی و معنوی بشریت است.

انسان 250 ساله، یک مبارزه سیاسی پیوسته است

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در دوره دانش افزایی مدرسین تاریخ سیاسی معاصر ایران و سیره سیاسی و اجتماعی معصومین(ع) مدارس علمیه برادر حوزه علمیه خراسان به تشریح نظرات و تفکرات مقام معظم رهبری، پیرامون مبانی سیاسی معصومین(ع) پرداخت.

بررسی پیشینه نظام اسلامی شیعی در ایران

مدیر گروه اندیشه سیاسی دانشکده فلسفه و الهیات، گفت: وحدت علمای شیعه و حکومت صفوی، سنگ بنای حکومت دینی و ریشه درخت تنومند نظام اسلامی شیعه در ایران است.

مقابله با جنگ نرم، ضرورت امروز طلاب باید باشد

مشاور مدیر حوزه علمیه خراسان در امور اهل سنت، بیان کرد: امروز باید برای مقابله با جنگ نرم دشمن، سرباز تربیت کنیم.

اساتید بسیجی طلاب انقلابی تربیت کنند

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به این که در جریان برجام عده ای به هشدار مقام معظم رهبری نسبت به تعامل با غرب گوش ندادند در حالی که سخنان ایشان در زمینه سیاست خارجی در راستای بیان قرآن است، تصریح کرد: امروز بر عهده حوزویان است تا انقلابی مانده و انقلابی گری داشته باشند و امت اسلامی را با انقلاب آشنا کنند.

دوره‌های آموزشی طلاب خواهر آغاز شد

دوره‌های آموزشی دانش، مهارت و بصیرت افزایی طلاب خواهر حوزه علمیه خراسان با حضور 400 طلبه مدارس علمیه خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، از 27 تیر در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار آغاز شد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا