امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
دو نشست 25 و 26 «کلمه سواء» برگزار شد

بیست و پنجمین و بیست و ششمین نشست «کلمه سواء» به همت هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

اولین نشست از سلسله نشست های مطالعات اسلامی علوم انسانی برگزار شد

اولین نشست از سلسله نشست های مطالعات اسلامی علوم انسانی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

معرفی غرفه هیئت اندیشه ورز "اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی"

هیئت اندیشه ورز "اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی" با هدف معرفی فعالیت های تحولی یک ساله خودف در دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان در محل نمایشگاه بین المللی مشهد حضور دارد.

برگزاری دوره مترجمی زبان انگلیسی

دوره تخصصي ترجمه متون انگليسي با موضوع "زن و خانواده" به همت هيات انديشه ورز "خانواده، تعليم و تربيت" معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار گرديد.

نشست کلمه سواء در محل نمایشگاه کتاب مشهد برگزار می شود

بیست و چهارمین نشست از سلسله نشست های «کلمه سواء» به همت هیات اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.

حوزه علمیه باید در فضای مجازی پرچم داری کند

معاون شورای عالی فضای مجازی، بیان کرد: حوزه علمیه خراسان با تشکیل هیئت اندیشه ورز در فضای مجازی باید با مبانی نظری دینی در این عرصه ها، پرچمداری کند.

نخستین همایش "حقیقت مجازی" برگزار می شود

نخستین همایش از سلسله همایش های حقیقت مجازی با حضور امیر خوراکیان، معاون شورای عالی فضای مجازی، پنجشنبه یکم آذرماه در تالارشهر برگزار می شود.

رسالت حوزویان پرداختن به مباحث تمدنی است

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی ابراز کرد: رسالت ما آن است که با تکیه بر احکام مسلم فقهی و مبانی دینی، به بحث های جامعه شناختی و تمدنی پرداخته و در پی حل این نوع از مسائل و ارائه راهکار برآییم.

بررسی دقيق وضع موجود لازم است

رئیس پژوهشکده الذریه النبویه گفت: باید به واقعیت های موجود نظر انداخت و دید که وضع موجود، معلول چه رخدادهایی است، چراکه اینها می توانند معلول علت های دیگری باشند که به نظام آموزشی ما باز می گردد.

فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان ، پاسخگو باشد

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان پاسخگو باشد و فقه پویا می بایست با ادله و نصوص موجود سر و کار داشته و در مسائل مستحدثه نظر بدهد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا