ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی
برگزاری نشست مجازی اقتصادنا با عنوان آموزش ابعاد عملیاتی و مهارتی بورس(2)

هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دومین قسمت از نشست مجازی اقتصادنا با موضوع ابعاد عملیاتی بورس را چهار‌شنبه ۴ تیر برگزار می‌کند.

۱۳۹۹/۰۴/۰۳
نشست 32 اقتصادنا با موضوع «بازار سرمایه؛ بازاری پربازده، پرریسک و نیازمند آموزش» برگزار شد

هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان باتوجه به تحولات اخیر بازار سرمایه، در ادامه نشست های اقتصادنا، به بررسی ابعاد عملیاتی و مهارتی بورس پرداخت.

۱۳۹۹/۰۳/۲۰
برگزاری نشست «آشنایی با بازار سرمایه (بورس)؛ تأملی بر ابعاد فقهی و اقتصادی» روز پنجشنبه

اولین نشست از «سلسله نشست‌های مجازی اقتصادنا» را در سال ١٣٩٩ با عنوان «آشنایی با بازار سرمایه (بورس)؛ تأملی بر ابعاد فقهی و اقتصادی» پنجشنبه اول خرداد برگزار می شود.

۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استمرار فعالیت‌های آموزشی هیئت اندیشه ورز اقتصاد حوزه علمیه خراسان بدون وقفه در بستر مجازی

هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان علیرغم تعطیلات ناخواستۀ بوجودآمده به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، با استفاده از ظرفیت آموزش مجازی فعالیت آموزشی خود را ادامه داده است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۸
افتتاحیه دوره دوم پودمانی اقتصاد چهارشنبه برگزار می شود

مراسم افتتاحیه دوره دوم پودمانی اقتصاد چهارشنبه 25 دی 98 به همت هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۵
برگزاری کارگاه تخصصی مالیات بر درآمد اشخاص

کارگاه تخصصی مالیات بر درآمد اشخاص؛ الگوی اصلاح نظام مالیاتی کشور روز ۵شنبه ۵ دی ماه ٩٨ با ارائه دکتر نصیری‌اقدم، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌گردد.

۱۳۹۸/۱۰/۰۳
اولین جلسه توجیهی دوره دوم آموزش پودمانی اقتصاد ۵شنبه برگزار می‌گردد

جلسه توجیهی فراخوان دوره دوم پودمانی اقتصاد در تاریخ ٧ آذر برگزار می‌گردد.

۱۳۹۸/۰۹/۰۵
اولین کارگاه روش تحقیق و مقاله‌نویسی ویژه پودمانی برگزار شد

اولین کارگاه روش تحقیق و مقاله‌نویسی ویژه پژوهشگران دوره اول پودمانی اقتصاد برگزار شد.

۱۳۹۸/۰۸/۲۱
چهارشنبه، «نقد و بررسی فقهی طرح جامع قانون بانکداری اسلامی با تأکید بر عقد مرابحه»

نشست علمی با عنوان «نقد و بررسی فقهی طرح جامع قانون بانکداری اسلامی با تأکید بر عقد مرابحه» توسط هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان 22 آبان 98 برگزار می‌کند.

۱۳۹۸/۰۸/۲۱
ثبت‌نام دومین دوره آموزش کوتاه‌مدت (پودمانی) اقتصاد آغاز شد

ثبت‌نام دومین دوره آموزش کوتاه‌مدت (پودمانی) اقتصاد به همت هیئت اندیشه‌ورز «اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی» حوزه علمیه خراسان تا ۵ آذرماه ٩٨ ادامه دارد.

۱۳۹۸/۰۸/۱۹
نشست هم‌اندیشی هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد با اساتید خارج فقه و اصول

نشست صمیمی هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی با اساتید خارج فقه‌ حوزه خراسان برگزار شد.

۱۳۹۸/۰۶/۲۱
مکانیسم فعلی ثبت‌نام حج ، بررسی و تحلیل فقهی شود

استاد خارج حوزه علمیه خراسان مکانیسم فعلی ثبت‌نام حج را نیازمند چندین جلسه علمی و تجزیه و تحلیل مستقل فقهی دانست و بیان کرد: دولتی بودن حج بدین معناست که اگر دولت بگوید کسی نباید از طریق آزاد به حج برود و باید در یک چارچوب و برنامه مشخص مشرف شود، طبق مبانی حکومت اسلامی، از طریق آزادرفتن موجب بطلان حج فرد خواهد شد.

۱۳۹۸/۰۵/۳۰
نقد فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران

دبیر هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان در ادامه کاهش هزینه حج برای متقاضیان از طریق سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی با سپرده‌هایشان را از جمله دلایل سازمان حج برای این ثبت‌نام عنوان کرد و افزود: حال آنکه باید پرسید آیا دولت حق مداخله برای مستطیع‌کردن مردم را دارد؟ چرا که تحصیل استطاعت بر مردم واجب نبوده و به طریق اولی بر دولت واجب نیست و حتی مردم بهتر از دولت می‌توانند خود را مستطیع نمایند.

۱۳۹۸/۰۵/۳۰
شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران بررسی شد

عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه مفید با بیان این که باید بدانید مسئلۀ حج یک مسئلۀ اقتصادی صرف نیست، گفت: حج مسئله‌ای است که دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زیادی بوده و از قبل انقلاب نیز وجود داشته است.

۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مزایا و معایب شیوه فعلی ثبت نام حج تمتع در ایران

دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه قم در نشست تخصصی با موضوع « نظریه‌پردازی نقد فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» به تبیین محاسن و معایب شیوه فعلی ثبت نام حج تمتع پرداخت.

۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بالا