امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
فرصت عرفه

درباره عرفه روايت شده است كه دعاى خير در آن مستجاب است و كسى كه در آن به فرمانبردارى خداى متعال مشغول شود پاداش صد و هفتاد سال را دارد.

حضور با برکت مراجع موجب بهره مندی طلاب مشهد در ایام تابستان

فرصت‌هایی مانند حضور تابستانی مراجع عظام تقلید باعث ممتاز بودن حوزه علمی شهر مشهد شده است.

امام باقر(ع)، بنیانگذار اجتهاد

نخستین بار این تلاش علمی ـ به معنای مصطلح و امروزی آن ـ توسط چه کسی انجام شد و در واقع، چه کسی باب اجتهاد را گشود و با تمسک به اصول، آن را تبیین نمود؟

تحول آفرینی مرکز مشاوره و مهارت آموزی در رکن خانواده

گام های تحولی مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان در ارکان خانواده تراز انقلاب

تعمیق ژرفای دینی در ابعاد شخصیتی متعلمان با همکاری حوزه و آموزش و پرورش

حوزه علمیه خراسان امید دارد تا مجموعه فعالیت های عمیق علمی در ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش به سمت افق‌های پویا تر حرکت کند که این امر شفاف، روشن و مبتنی بر رهنمودها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، سند تحول بنیادین و برائت و پرهیز از سند 2030 و امثال آن است.

حوزه خراسان، پویا و پر تلاش

یکی از برجستگی های حوزه علمیه خراسان که در کلام بزرگان حوزه های علمیه نیز مشاهده می شود، دایر بودن همیشگی و پویایی آن است که از این رو می توان این حوزه را مرکزی 12 ماهه برای تدریس و تحصیل خواند.

تحقق پشتکار تحولی، علمی و پژوهشي حوزه علمیه خراسان در کلام فيلسوف برجسته

حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه کهن جهان تشیع در همواره تاریخ محل تحرک و پویایی و پشتکار سربازان حضرت بقیه الله الاعظم(عج) بوده که علی رغم گرمی هوا و سختی کار و تلاش تابستانی، می دانند که فعالیت های علمی و تبلیغی طلاب و روحانیون تعطیل بردار نیست و آنچه حوزه تحولی انقلابی خراسان می طلبد، فراتر از سکون است.

تقویت عرصه فلسفه و علوم عقلی، مطالبه ای که در حوزه خراسان به طور مطلوب اقدام شده و می شود

حوزه علمیه خراسان با نظر به تاکیدات مراجع عظام و علمای اعلام در مسیر تحولی خویش گام های مطلوبی در عرصه تقویت و رشد علوم عقلی و فلسفه برداشته است.

تولد زمین

روز بیست و پنجم ذیقعده، هم زمان با دحوالارض است. «دَحو» به معنای بسط و گسترش است.[1] بعضی نیز آن‌را به معنای تکان دادن چیزی از محل اصلی‌اش تفسیر کرده‌اند.

مداومت بر حرکت پویای حوزه انقلابی خراسان در گرمترین موسِم سال

ایجاد چنین زمینه ای از سوی حوزه علمیه تحولی خراسان به منظور حضور پربرکت مراجع و شخصیت های ممتاز علمی، دینی و فقهی کشور در حریم هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت و زمینه سازی برای تعالی این مهد کهن انقلابی، نشان از پاسخگویی ارکان حوزه به دغدغه تعطیلات تابستانی و بهره مندی هرچه بیش تر از چنین فرصتی داشته است.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا