ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
یادداشت و تحلیل
مرجعیت علمی به برکت همجواری با عالم آل محمد(ص)

تحصیل علوم دینی در جوار عالم آل محمد(ص) بی شک از جایگاه والاتری برخوردار است و بهره بردن از فضای با برکت و تنفس در این هوای همسایگی آن حضرت با بهره مندی از آموزه های دینی، بس گرانبهاست.

۱۳۹۹/۰۴/۱۲
شهید مظلوم

ایشان در عین آن متانت و ابهتی که داشت به لحاظ آن مقام و شخصیت در عین حال، حالت تواضع و برخورد بسیار مؤدبانه ای پر از احساس و عاطفه همراه با روان شناسی اصیل ژرف اسلامی داشتند.

۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بانوی بهشتی

امام هشتم در حق خواهر گرانقدرشان فرمودند: «من زارها عارفاً بحقها، وجبت له الجنه» یعنی آن کسی که فاطمه(س) را زیارت کند و شناختی نسبت به مقام و جایگاه و سهم مؤثر او داشته باشد، چنین زیارتی موجب ورود به بهشت خواهد بود.

۱۳۹۹/۰۴/۰۳
در مکتب جعفری / مهربانی و همدلی

پیشوایان معصوم علیهم السلام به عنوان الگوهای رفتاری و گفتاری در همه عرصه‌های مختلف زندگی با کردار خویش روش و شیوه زندگی را به ما یاد داده اند...

۱۳۹۹/۰۳/۲۷
یادداشت در سالروز شهادت جانسوز رئیس مکتب جعفری/ معلم مکتب

ای صادق آل نبی! ای معلم مکتب جعفری! بدان که اکنون ماییم و میراث فاخر سخنان گهربار شما که بسان گنجینه رشد و آسمانی شدن، اینک و پس از قرن ها برایمان به جای مانده و طراوت و تازگی اش استشمام می شود.

۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مرد آشنای شب/ زندگینامه پرفروغ آیت الله سعیدی، نخستین مجتهد شهید نهضت امام

حوزه علمیه خراسان فرارسیدن سالروز شهادت عالم عامل و مجاهد خستگی ناپذیر، مرحوم آیت الله سعیدی را تسلیت عرض می نماید و امیدوار است رهروان این مجاهد شهید در تحقق حق و حقیقت بکوشند.

۱۳۹۹/۰۳/۲۰
شیر خدا

ارزش های اخلاقی بنی هاشم، عزتِ نفس، شهامت و بخشندگی این دودمان در شخصیت حضرت حمزه تأثیر داشت و به همین دلیل، در دوران جاهلیت و حاکمیت افکار شرک آلود بر مردم حجاز، به آیین حضرت ابراهیم وفادار ماند...

۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آبروی ری

جناب عبدالعظیم با اینکه اهل ری نیست، اما حقّاً و انصافاً به ری و تاریخ ری آبرو داد و حقّ عظیمی به گردن همه‌ تهرانی‏ ها و اهل ری دارد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۸
حکایت حیات تحول خواه و تحول ساز «روح الله»

حکایت این روزهایمان، روایت حیات روح الله، مردی از دیار عطوفت و خداخواهی و آن امام تحول خواه است. مردی که همچون نوری در دوران سراسر ظلمات پدیدار شد تامردمان را در آن هاله استکبار به روشنایی برساند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
به بهانه 8 شوال؛ سالروز تخریب بقاع متبرکه بقیع/ در فراق بقیع

بقیع، مرثیه مجسّم است. زائران آنجا دلهای سوخته شان را بر می دارند و با شتاب، خود را به حضور ائمه اطهار(ع) می رسانند؛ زیارتنامه را با باران اشک می خوانند و سلام ها را با چشمهای بارانی شان بدرقه می کنند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱
وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه / خرمشهر را خدا آزاد کرد

فتح خرمشهر برای تاریخ ایران بیش از فتح یک سرزمین، نماد و ارزشی از شهادت‌ها و استقامت‌ها است. سوم خرداد روز زمین‌گیر شدن دشمن و پیام " وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه " به جهان است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۳
یادداشت و تحليل/ سنصلی فی القدس

حوزه علمیه خراسان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بزرگوار قدس بخصوص سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، حاج قاسم سلیمانی، امیدوار است شعار سنصلی فی القدس به زودی تحقق پیدا کند. ان شاء الله

۱۳۹۹/۰۳/۰۳
روز قدس، هنگامه حق علیه باطل

امت اسلامی در این شرایط حساس که با ویروس منحوسی به نام اسرائیل روبرو شده اند، می بایست در راه سربلندی و موفقیت با همدلی و مقاومت، جهاد استکبارستیزانه خود را ادامه دهند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۱
بازخوانی بیانات مدیر حوزه علمیه خراسان در رابطه با روز جهانی قدس

مدیر حوزه علمیه خراسان بر این اعتقاد تاکید دارد که هیچ تردیدی به خود راه ندهیم که همین مسیر پیش روي ما و حرکت مردمی و جهانی، بهترین راه برای رسیدن به آزادی قدس شریف و محو اسرائیل از روی زمین است.

۱۳۹۹/۰۲/۳۱
همگام و همراه در برنامه های تحولی / روابط عمومی، مقیاس رصد برنامه هاست

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان همسو با اقدام های تحولی انجام شده در این حوزه با دغدغه و اهتمام ویژه ای به انجام وظایف ذاتی و محوله خود پرداخته که الحمدلله از بازخورد و نتیجه خوب و مطلوبی برخوردار گشته است.

۱۳۹۹/۰۲/۲۷
بالا