امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
تدوین اقتصاد اسلامی یکی از ضروریات تشکیل حکومت اسلامی است

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: برای تحقق جامعه و حکومت اسلامی باید ارکان و نظامات اجتماعی ازجمله اقتصاد، بر پایه اسلام تدوین شود.

حضور نخبگانی، تحولی در علم اقتصاد است

مدیر هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: حضور نخبگان و استعداهای برتر در فقه الاقتصاد، زمینه تحول در نظام اقتصاد اسلامی است.

مسابقه کتابخوانی ویژه معتکفان حوزه علمیه خراسان برگزار شد

طلاب معتکف در مسجد گوهرشاد در مسابقه کتابخوانی از کتاب «مدح خورشید» شرکت کردند.

خود را به مرتبه ای تحلیلی و علمی برسانید

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان خاطر نشان کرد: وظیفه طلاب علوم دینی این است که خود را به مرتبه ای علمی، تحلیلی و تحقیقی برسانند زیرا این امر به تغییر رفتار می انجامد و موجب رشد می شود.

شاخص های نظام ولایی را به درستی بشناسانیم

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: وظیفه ما طلاب این است که شاخص های اصیل نظام ولایی را به درستی بشناسیم و به دیگران بشناسانیم تا مردم به قدرت تشخیص برسند.

روحانیون قشر موثر در دوران جنگ

روحانی جانباز دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دو قشر در دوران جنگ نقش مهمی داشتند، گفت: فرماندهان و روحانیون این دو گروه بودند که در فضای جنگ تحمیلی تاثیر به سزایی داشتند.

حفظ قرآن امری مهم برای یک طلبه است

یک طلبه می تواند با تکیه بر حفظ قرآن در مسیر تبلیغ دین به خوبی فعالیت کند.

روحانی باید سیاسی بوده و بصیرت داشته باشد

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: این امر که می گویند یک روحانی باید سیاسی بوده و بصیرت داشته باشد و تحلیل کند، مهم است.

خداشناسی وعشق به خدا اصلی ترین کار است

استاد حوزه علمیه مشهد ابراز کرد: وظیفه طلاب علوم دینی این است که بتوانیم وجود بی نهایت حق تعالی را به خود و دیگران معرفی کنیم و بفهمانیم.

سواد ارتباط، عاطفه، رسانه، رایانه و مالی را بیاموزیم

یک مشاور خانواده گفت: اگر بخواهیم نقش ایفا کنیم باید در کنار سواد مرسوم، پنج سواد ارتباطی، عاطفی، رسانه ای، مالی و رایانه را بیاموزیم.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا