امروز: چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
پذیرش خواهران مقطع سطح سه در پنج رشته تخصصی

حوزه علمیه خراسان براي سال تحصیلی 97-98 در پنج رشته فقه و اصول، تبليغ، علوم و معارف قرآن، فلسفه و کلام و علوم و معارف حدیث، طلبه خواهر می پذیرد.

تعطیلی دروس عمومي از چهارشنبه 14 شهریور97

دروس عمومی حوزه علمیه خراسان به مناسبت ایام تبلیغی دهه اول محرم از روز چهارشنبه 14 شهریور 97 برابر با 24 ذی الحجه تعطیل می شود.

برگزاری دوره هاي متمركز دانش افزايي اساتيد خواهر حوزه علميه خراسان

دوره هاي متمركز دانش افزايي اساتيد خواهر حوزه علميه خراسان به همت معاونت آموزش اين حوزه از 10 تا 15 شهریورماه برگزار می شود.

اعلام نتايج قبول شدگان مصاحبه علمي متقاضيان تدريس

نتايج قبول شدگان مصاحبه علمي متقاضيان تدريس برادران از سوی اداره امور اساتید حوزه علمیه خراسان اعلام شد.

گسست نسل ها؛ مهم ترین و خطرناک ترین مشکل جامعه ماست

مدير مدرسه علميه امام محمد باقر (ع) عنوان کرد: طلاب حوزه علمیه باید با تبلیغ صحیح، عالم، مهذّب و انقلابی بودن و دفاع صحیح از نظام و انقلاب، مشکل گسست نسل ها را برطرف کنند.

دشمن حیثیت روحانیت را هدف قرار داده است

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: امروز تبلیغات دشمنان داخلی و خارجی همه حیثیت روحانیت را هدف گرفته و می خواهند مردم از روحانیت جدا شوند که در این زمینه رسالت شماست با عملتان این توطئه را خنثی کنید.

ویژگی های فقه شیعه/ فقه باید پاسخگوی مسائل روز باشد

استاد حوزه علمیه خراسان با اشاره به ویژگی های فقه شیعه، روزآمدی و کارآمدی فقه در پاسخگویی به مسائل روز جامعه را مورد تأکید قرار داد.

طلبه بی سواد، دردی از جامعه دوا نمی کند/ طلبه باید ملا، مهذب و فعال سیاسی و انقلابی باشد

معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، تصریح کرد: طلبه باید ملا، مهذب و فعال سیاسی و انقلابی باشد که اگر هر یک از اینها را نداشته باشد در نقش آفرینی درون و برون حوزوی اش خللی ایجاد می شود.

برای مشکلات حوزه هنر و فضای مجازی راه حل فقهی ارائه شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با پیشنهاد این که در حوزه هنر، سینما و فضای مجازی درس خارج فقه به راه بیافتد، اظهار کرد: برای مشکلات حوزه هنر باید راه حل فقهی ارائه شود؛ آنچه که امروز ضرورت دارد بحث فرو رفتن در اقیانوس آیات و روایات همراه با موضوع شناسی است.

شرکت ۲۶۰ استاد در اجلاسیه سه روزه اساتید اعزامی حوزه خراسان

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان گفت: اجلاسیه سراسری اساتید اعزامی اين حوزه با حضور بالغ بر ۲۶۰ استاد با هدف ارتقای توان علمی اساتید، از امروز در سالن اجتماعات مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا