امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
هدف گفتگوهای ادیان، توسعه فرهنگ مسالمت آمیز در افق جهانی است

مشاور ویژه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان این که حضرت رضا(ع) الگوی کامل گفتگوی ادیان محسوب می شوند، گفت: گفتگوهای ادیان آغازی در چهلمین سال پیروزی انقلاب است تا بتوان این فرهنگ مسالمت آمیز را در افق جهانی آن ترویج کرد.

گفتگو با اندیشمندان ادیان مختلف از برجسته ترین ویژگی های سیره رضوی است

عضو شورای علمی و برنامه ریزی نخستین همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با بیان اینکه یکی از سیره‌های امام رضا(ع) گفت‌وگو با اندیشمندان ادیان مختلف و ارتباط با نخبگان و اندیشمندان ادیان دیگر بوده است، گفت: مناظرات علمی این امام همام همواره مورد توجه علما و اندیشمندان است.

گفتگوی میان رهبران ادیان الهی زمینه را برای صلح و همزیستی هموار می کند

اسقف اعظم ارامنه تهران با بیان این که تا زمانی که در میان رهبران ادیان گفتگوی صادقانه نباشد، زمینه برای ایجاد صلح و همزیستی و همکاری فراهم نمی شود، گفت: مسیحیان و مسلمانان باید روابط خود را براساس گفت‌وگو و همکاری تنظیم کنند.

شتابندگی حوزه علمیه خراسان در عرصه های مختلف

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان، گفت: شتابندگی در همه عرصه های حوزوی با توجه به نیازهای اجتماعی در این حوزه دیده می شود و تاکنون خدمات بزرگی نیز صورت گرفته است.

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان در 14 محور

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: حرکت های تحولی حوزه علمیه خراسان در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی و در 14 محور، امروز به نمایش گذاشته است.

همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان برگزار می شود

دبیر همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، از برپایی نخستین همايش بين المللي امام رضا(ع)و گفتگوي اديان از سوی آستان قدس رضوی با همكاري حوزه علميه خراسان خبر داد.

گفتگوی ادیان پیش‌درآمدی برای احقاق حقوق دینی انسان هاست

رئیس شورای برنامه‌ریزی و علمی نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان را پیش درآمدی برای احقاق حقوق دینی انسان ها و برخاستن فریاد حق میلیاردها پیرو ادیان دانست.

عظمت فاطمی

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: در زندگی فاطمه زهرا ( سلام الله عليها) باید دقیق شد، با نگاهی نو آن زندگی را شناخت، فهمید و به معنای واقعی کلمه آن را الگو قرار داد.

فراخوان نشست علمی مسلمانان هند، حج و حرمین شریفین

نشست علمی-تخصصی «مسلمانان هند، حج و حرمين شريفين» به همت پژوهشکده حج و زیارت در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

وحدت انقلابی

هر کشوری به داشته هایش افتخار می کند، این داشته ها می تواند سرمایه مالی یا انسانی باشد که البته سرمایه انسانی، استعدادها و شخصیت های علمی و سیاسی و تاریخی و مذهبی از جایگاه والاتری برخوردار هستند. بی شک بازنگری و الگو گرفتن از این شخصیت ها، میراثی است که برای اکنون و آینده افتخار آمیز خواهد بود.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا