امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حوزویان باید حاضر و پاسخگو باشند


دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بيان اينكه حوزویان باید با اتکا بر این ارزش ها و آرمان ها در عرصه های مختلف حاضر و پاسخگو باشند، گفت: با وجود اتفاق نظر در مورد مبانی انقلاب، عقب بودن از برنامه های علمی و عملی برای تحقق آرمان های نظام اسلامی بی معناست.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه در نشست مشترك حوزه علمیه خراسان و دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه اصول و آرمان های انقلاب اسلامی روشن است، گفت: حوزویان باید با اتکا بر این ارزش ها و آرمان ها در عرصه های مختلف حاضر و پاسخگو باشند.
وی با تأکید بر این که هیچ نهادی هم چون حوزه علمیه نمی تواند گسترش دهنده ارزش ها و آرمان های انقلاب و اسلام باشد، ابراز کرد: برای تبلیغ و گسترش ارزش ها و متبلور شدن آن ها در نظام و جامعه اسلامی به یک قالب واحد و حرکت هماهنگ نیاز داریم.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، تعیین اهداف، تبیین نظام ارزشی، ایجاد سازمان و تشکیلات ویژه برای پیگیری اهداف، برنامه ریزی و تربیت مدیر و کادر لازم برای اجرای برنامه ها را مبانی مورد قبول تمامی حوزویان برای تحقق آرمان های انقلاب برشمرد و تصریح کرد: با وجود این اتفاق نظر، عقب بودن از برنامه های علمی و عملی برای تحقق آرمان های نظام اسلامی بی معناست.
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه با اشاره به اهمیت آینده نگری در برنامه های حوزه علمیه و ضرورت پرورش کادر و نیروی انسانی کارآمد برای تحقق تمدن نوین اسلامی، عنوان کرد: اهداف انقلاب اسلامی باید همواره و در همه برنامه ریزی ها مد نظر ما باشد و با استفاده از نظام ارزشی مشخصی که داریم، سرعت حرکت به سمت اهداف و زاویه های احتمالی پیش آمده در این مسیر را بررسی و تحلیل کنیم.
وي نسبت به موضوع كادرسازي از حضور خود در كسوت شاگردي مقام معظم رهبري در دوران انقلاب در مشهد گفت و ابراز كرد: در دوران شکل گیری انقلاب اسلامی و زمانی که شاگرد رهبر معظم انقلاب بودیم، ایشان را در شمایل رهبر آینده نظام اسلامی می دیدیم.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به طبیعی و معمول بودن نگاه ها و تفکرات مختلف موجود در میان حوزویان، اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت که همه به يك صورت فکر کنند، اما نباید اجازه داد تفاوت نظرها و ایده ها به ایجاد تقابل منجر شود.
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه همچنین ضمن تمجید از فعالیت های موسسات و نهادهای حوزوی خراسان، گفت: باید میزان اثرگذاری و دستیابی موسسات حوزوی به اهداف و حفظ اصالت و حرکت آن ها در جهت اساسنامه شان به طور مستمر مورد ارزیابی قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در پایان با اشاره به اهمیت هماهنگی میان حوزه علمیه و نهادها و موسسات حوزوی، عنوان کرد: هر نهاد حوزوی باید جایگاه خود را در یک دستگاه و سیستم واحد در نظام اسلامی درک کند تا بتوانیم به سمت اهداف نظام اسلامی و ارائه تولیدات مطلوب و مورد نیاز آن حرکت کنیم.


كد خبر: 15878  |  تاریخ درج خبر: 95/10/22  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا