امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

فضلای حوزه، انقلاب را به نسل جوان بشناسانند


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شناخت جوانان از جریان انقلاب و نظام اسلامی، به تبیین، توجه و دقت نیاز دارد که بر عهده فضلای جوان حوزه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی، دقایقی قبل در همایش بصیرت افزایی از سلسله جلسات «حوزه انقلابی، اندیشه و عمل» در مدرسه علمیه عالی نواب با حضور علما، اساتید، فضلا و طلاب مشهد با تاکید بر ضرورت انقلابی ماندن حوزه های علمیه و تربیت طلاب انقلابی، گفت: امروز صیانت از انقلاب وظیفه مهم فضلا، روحانیون و طلاب است و باید نسبت به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به این که نسل جوان امروز که انقلاب اسلامی، شخص امام راحل(ره) و حضور در جبهه های دوران دفاع مقدس به عنوان سه مبدأ نظام اسلامی را از نزدیک درک نکرده اند، ابراز کرد: نهضت امام بزرگوار در ادامه راه است و نظام جمهوری اسلامی به صورت یک اهرم در دست انقلاب قرار گرفته ولی نقطه پایانی آن، این نظام نیست و مسیر خود را با این اهرم ادامه می دهد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: بنابراین، شناخت جوانان از جریان انقلاب و نظام اسلامی، به تبیین، توجه و دقت نیاز دارد که بر عهده فضلای جوان حوزه است.
وی خاطر نشان کرد: اگر طلاب و روحانیون در عرصه انقلاب فعالیت نکنند، انقلاب تداوم نخواهد داشت و به همین علت مقام معظم رهبری بر جامعه، دانشگاه و حوزه انقلابی تاکید می کنند، زیرا شناخت انقلاب موجب تداوم آن خواهد شد.

اگر اسلام کدخدای دهکده جهانی نباشد، استکبار خواهد بود
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه امروز حرکت انقلاب تمام نشده زیرا استکبار وجود دارد و حاکمیت جهانی اسلام کامل نشده است، گفت: بحث ما نقطه مقابل استکبار است یعنی ارتباطات مردم در کره زمین به دهکده ای جهانی تبدیل می شود و تحت یک رژیم در می آید و کدخدا می خواهد و اگر اسلام و فرهنگ آن رهبری جهان را نداشته باشد، استکبار، جهان را مدیریت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اگر انقلاب نبود، حاکمیت استکبار در دنیا قطعی می شد، خطاب به جوانان تصریح کرد: حرف های دیگران را گوش ندهید و اگر نگوییم سخن مزدوران آمریکایی است، دست کم باید گفت که حرف مرتجعانی است که از دنیای امروز بی خبرند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به فرمایش «لتنقضن عرى الإسلام عروة عروة، فكلما انتقضت عروة تشبث الناس بالتي تليها، فأولهن نقضاً الحكم، وآخرهن الصلاة» از رسول خدا(ص)، تاکید کرد: اگر انقلاب در این مدت 54 سال نبود، سفره اسلام و دین برچیده شده بود زیرا استکبار هر مانعی را از سر راه بر می داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمن ما هر روز ضعیف تر می شود، یادآور شد: دعوای ما با جریان های سکولار و لائیک مملکت درباره تعامل با آمریکا و رژیم صهیونیستی با وجود مستضعفانی مانند یمن، سوریه و... و نیز  رئیس جمهور و مجلس و... نیست بلکه بر سر گفتمان است که می گوئیم همه چیز باید در اختیار این امر باشد واسلام و دین حاکم بر جهان شود نه استکبار؛ در واقع باید با این گفتمان و حاکمیت دین به گونه ای عمل کنیم که در نهایت پرچم این انقلاب به دست صاحب الزمان(عج) برسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه زندگی کردن از نظر این افراد به معنای کار نداشتن به عراق، سوریه، یمن و فلسطین و انجام امور مذهبی است، تصریح کرد: اگر دست از حرکت برداریم، انقلاب راکد و به سقوط می رسد و این امر به معنای حاکمیت استکبار و برداشته شدن اندیشه مهدویت از ذهن هاست.
وی با بیان اینکه گفتمان انقلاب به اذعان غربی ها در حال پیش روی است، اظهار کرد: اگر قرار باشد رئیس جمهوری بیاید که این گفتمان را قبول نداشته باشد، انقلاب جلو نخواهد رفت و با آرمان های آن سازگار نیست.
آیت الله علم الهدی افزود: تضعیف اصولی مانند توسعه نظامی و فعالیت های صلح آمیز هسته ای و نیز ارتباط و تعامل با کشورهای منطقه بدون توجه به ظلم هایی که به ملت کشورهایی مانند بحرین، یمن، سوریه و... انجام می شود و نیز تضییق اختیارات مقام معظم رهبری از اموری است که مدنظر سکولارهاست در حالی که گفتمان انقلاب نقطه مقابل این امر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به امضای سند 2030 و ورود مقام معظم رهبری در این امر، گفت: این درست نیست که ایشان را تنها بگذاریم و میدان را خالی کنیم بلکه باید این مسیر اصلی را ادامه داد تا به انقلاب حضرت مهدی(عج) برسیم.
در این مراسم حاضران با شعار های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و همراه داشتن دست نوشته هایی که بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح اشاره داشت، نسبت به دفاع از آرمان های انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره انتخابات تاکید کردند.


كد خبر: 16956  |  تاریخ درج خبر: 96/02/25  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا