امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بازدید حضرت آیت الله سبحانی از امتحانات شفاهی مقطع خارج حوزه علمیه خراسان


آیت الله العظمی سبحانی در بازدید از امتحانات شفاهی مقطع خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان از نزدیک در جریان روند برگزاری آن قرار گرفتند.

این مرجع تقلید صبح امروز با حضور در مدرسه علمیه عالی نواب از امتحانات شفاهي خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان بازدید و از نزدیک در جریان چگونگی برگزاری و سطح علمی طلاب شرکت کننده قرار گرفتند.
در این بازدید آیت الله العظمی سبحانی که آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان نیز ایشان را همراهی می کرد، ضمن حضور در سه گروه از یازده گروه برگزار کننده امتحانات، با حضرات آیات قاضي زاده، مهدي مرواريد و حجج اسلام و المسلمین حسینی آملی، صابری ، محمد مروارید، مقدسیان، عاادلی، انصاریان و زمانی فرد گفتگو کردند.
آیت الله العظمی سبحانی ضمن ابراز رضايت از نحوه برگزاري اين امتحانات و سطح علمي طلاب، نسبت به موضوع هاي مطرح شده توسط سه تن از طلاب حاضر در اين امتحانات، مواردی را بيان كردند.
معظم له ضمن سوال از یکی از طلاب، نسبت به موضوع مورد بحث درباره خمس مطالبی بیان کردند و نسبت به کلمه «غنیمت» در آیه «واعلموا انما غنمتم من شیء فان لله خمسه وللرسول ولذی القربی والیتامی والمساکین وابن السبیل ان کنتم آمنتم بالله(آیه ۴۱ سوره انفال)» و معنای «درآمد» توضیح دادند.
معظم له همچنین در یکی دیگر از گروه های امتحانی حاضر شده و نسبت به بحث اصولی واقعی یا اعتباری بودن حسن و قبح و مشخص شدن این امر که حسن و قبح برای شناخت اعمال خود انسان می باشد یا اینکه این امور نسبت به خداشناسی است؟ و ملاک آن متناسب با خداوند متعال و سپس انبیا و اولیا و بعد از آن سایر افراد و همراهی با فطرت می باشد، توضیحاتي  بیان کردند.


كد خبر: 17494  |  تاریخ درج خبر: 96/04/25  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا