امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تقدیر ازشان والای خبرنگار در بیان معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علیمه خراسان


معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان به مناسبت روز خبرنگار ضمن تقدیر از تلاش اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران این حوزه، آورده است: خبر، جان بشر و اصل وجود او رامی سازد و بر می آورد و تکمیل می نماید و اساسا انسانیت، ملازم با خبر است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر نوایی در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار ضمن تقدیر از تلاش اصحاب رسانه به ویژه تلاشگران این حوزه، با اشاره به اینکه خبر، جان بشر و اصل وجود او رامی سازد و بر می آورد و تکمیل می نماید و اساسا انسانیت، ملازم با خبر است، یادآور شده: این دید و نگاه و اندیشه نو، الهی، عرفانی، معنوی، انقلابی و تحولی را آفریننده و یا منتقل کننده و یا پردازنده خبر قادر است ایجاد نماید و برآورده سازد که نمونه و سمبلیک و عینی آن را پیام آوران الهی به انجام رساندند.

متن این یادداشت به شرح زیر است:
امین گفتمان، راز دار خبر روزت مبارک.
خطابی به برادر ارجمند و گرانمایه جناب حجت الاسلام روشندل و همکاران گرامی ایشان؛
خبر، دروازه آگاهی، پویش، حرکت و پویائی و روزآمدی و حضورمدام در صحنه ای همیشگی است؛ پنجره ای است به افق نور و روشنائی که صد البته ذات و نوع خبر، قادر است این مهم را برآورد.
نوع خبر، جهت و محتوای خبر است که قادر است بزرگترین تکانه ها، تحولات و پویش های نوین را ایجاد کند و روح افسرده و تحمیلی بر زمان را حیاتی دوباره بخشد، نوسازد، برآورد و عشق به پویش و انگیزه در راه حرکتی روشن، در راهی پاک را با جاری ساختن کلماتی پاک حاصل نماید.
به گفته مولاناجلال الدین محمد بلخی، خبر، جان بشر و اصل وجود او رامی سازد و بر می آورد و تکمیل می نماید و اساسا انسانیت، ملازم با خبر است که نیک سرود:
جان نباشد جز خبر در آزمون
هرکه راافزون خبرجانش فزون
ویا گفته است:
آدمی دید است وباقی پوست است
دید آن دارد که دید دوست است
این دید و نگاه و اندیشه نو، الهی، عرفانی، معنوی، انقلابی و تحولی را آفریننده و یا منتقل کننده و یا پردازنده خبر قادر است ایجاد نماید و برآورده سازد که نمونه و سمبلیک و عینی آن را پیام آوران الهی به انجام رساندند.
آنان منتقل کننده خبر بودند خبر از عالم عیب و حقایق مکتوم عالم هستی؛ آنان چشم حقیقت بین را در بشر آفریدند و باز نمودند و در فراسوی دید مادی، افقی روشن از عالم معنا را گشودند .
آری، نوع خبر، جهت خبر، هدف از انتقال خبر، جنس خبر و محتوای آن، بسیار شور آفرین و حادثه ساز است و خبرنگار به واقع در اندیشه الهی اسلام ، پیام آور حقیقت و معنا است که پادر میدانی نهاده که انبیاء الهی آن را گشودند.
خبر نگارانی نظیر شهید آوینی که تفسیر نگار حادثه بزرگ جبهه های نور بود . چنین افقی را و چنین نگاهی را آموخت و یادمان داد و به تبیین آن نشست و شهید صارمی ، شهید وارسته ای که جبهه عناد و لجاج و باطل را رسوا نمود و دفاع از حقیقت را با نثار خون خود اعلام داشت ، هر دوی آنان در راه دفاع از حقیقت و در راه انتقال خبر، شهد شهادت نوشیده و به خیل شهیدان پیوستند.
صدق ، سلامت ، پاکی ، رعایت امانت ، سخت کوشی ، خستگی ناپذیری ، تعهد سازی و نگاه معنوی و ... از خصوصیات خبر است.
برادر ارجمند جناب حجه الاسلام حاج آقای روشندل که در مسند دریافت خبر ، عمق ، پویائی و روشنگری و گشودن افق معنا و تحول بنیادین در حوزه عریق ، کهن و ریشه دار تاریخی حوزه علمیه خراسان بزرگ نشسته اید ، دقت ، پویائی ، سخت کوشی ، امانتداری ، همگامی با علم و دانش پاک را در خبرهای خوب و نقلهای موثق شما مشاهده می نمایم. از عمق جان می ستایم و به شما و همکاران گرامیتان همچون جناب آقای محمدیان ، ابراهیم پور ، مقدادی و خانم موسوی ، تبریک و شاد باش می گویم .
صحت ، توفیق ، نشاط دمادم، جدیت و پشتکار و توفیقات شما در نقل اخبار موثق تحول ساز و تحول برانگیز و آگاهی بخش را از خدای متعال خواستارم و از اینکه اخبار مربوط به معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه را در لایه ها و رویکردهای اخلاق و تهذیب، بینش سیاسی ، امور مربوط به قرآن و عترت ، تمدن سازی نوین اسلامی ، آسیب شناسی های اجتماعی و حوزوی ، مرکز آموزش مهارتها و مشاوره های اجتماعی و امور ایثارگران و تربیتی و به ویژه در انعکاس و بازتاب بخشی به اخبار مهم و فراگیر مربوط به فعالیتهای متنوع و گسترده استعدادهای برتر و در مراحل کاری مختلف آن و امور مربوط به نخبگان ، شورای علمی نخبگان و راه اندازی کانون نخبگان اهل قلم و .... منعکس نموده و می نمائید ، قلبا سپاس می گویم و مجددا دوام توفیقات شما را از خدای منان خواستارم.
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان و مسئول نخبگان و استعداد های برتر
علی اکبر نوایی


كد خبر: 17785  |  تاریخ درج خبر: 96/05/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا