امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
آیت الله العظمی نوری همدانی:

ایران اجازه شکل گیری اسرائیل جدید در منطقه را نخواهد داد


آیت الله العظمی نوری همدانی هدف دشمنان از تجزیه عراق و تشکیل کردستان را تأسیس اسرائیل جدید در منطقه و تضعیف چهار کشور اسلامی دانستند تا ازاین طریق بتوانند بر این کشورها تسلط پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اقشار مختلف مردم بابیان اینکه هدف مذاکره دشمنان با کشورهای اسلامی درحقیقت دوشیدن و درسیطره قرار گرفتن است و اگر کشوری بامعاندین سازش کرد قطعا هزینه آن را پرداخت خواهد کرد بر مبارزه با تروریسم جهانی، کفار، استکبار و استعمارگران تاکید کرد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در حال حاضر شاهد حضور جدی استعمار در منطقه عراق تحت عنوان جدایی کردستان هستیم، افزودند: استعمار و استکبار درطول تاریخ با فتنه های مختلف به دنبال مقابله با اسلام و ایران اسلامی بوده اند.
ایشان افزودند: هدف دشمن از تجزیه عراق و تشکیل کردستان واحد، تأسیس اسرائیل جدید در منطقه مبارزه و تضعیف چهار کشور اسلامی است تا از این طریق بتوانند این کشورها را تسلط پیدا کنند.
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه از جمله راه های مقابل با این فتنه داشتن سلاح های قوی و قوی کردن بنیه دفاعی است، بر مبارزه و داشتن بصیرت در مقابل دشمنان تاکید کردند.
ایشان اظهار داشتند: نباید اجازه داد این فتنه دشمنان در منطقه همانند گروهی تروریستی در منطقه شکل گیرد و دراین مسئله، لازم است همه مسئولین چهار کشور باهم متحد باشند.
معظم له بابیان اینکه تقابل حق و باطل همیشگی است و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت، گفتند: همیشه هر جا حقی بوده، باطل هم بوده و خدا هم نخواسته باطل بر حق پیروز شود، اگر چه معاندین برای ازبین بردن حقیقت تلاش زیاد کرده اند، ولی تا کنون نتواسته اند به موفقیتی برسند.
این مرجع تقلید با تاکید براینکه دنیا امام راحل را به عنوان بت شکن درعرصه مبارزه با استکبار می شناسند و این روحانی مجاهد و فقیه توانسته خدمت بسیار با ارزشی به مظلومین واسلام کند،افزود: این روحانی فقیه ومبارز می تواند الگوی خوبی برای جامعه اسلامی و همه مظلومان در مقابله بادشمنان باشد.
معظم له با اشاره به اینکه انبیاء الهی درحالی که در دستی کتاب الهی و دردست دیگر ابزاری برای جهاد داشتند برای هدایت مردم مبعوث شده اند، افزودند: روحانیت هم در همان مسیر قراردارد و این اصل مبارزه با معاندین باید از اصول اساسی مردم جامعه اسلامی و مسلمانان در مقابل دشمنان باشد.
 


كد خبر: 18538  |  تاریخ درج خبر: 96/07/18  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا