امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

لزوم تعامل بیشتر حوزه علمیه خراسان ونیروی انتظامی برای ارتقاء فرهنگ جامعه


مدیر حوزه علمیه خراسان گفت : وجود طلاب و مبلغان در حاشیه و درون شهر، هیئت های اندیشه ورز با رویکرد پژوهش محوری و فعالان حوزوی عرصه قرآن و عترت که با همه اقشار مردم آمیخته اند، ظرفیت مناسبی برای ارائه فرهنگ انتظامی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار فرمانده انتظامی خراسان رضوی در محل مرکز مدیریت این حوزه با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر، ابراز کرد: امیدواریم بتوانیم قدردان این نعمت باشیم و وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه گزارش ارائه شده فرمانده انتظامی خراسان رضوی نشاندهنده تحول است، گفت: انقلاب ویژگی هایی با هدف ایجاد تحول در جامعه اسلامی داشت که در حقیقت ادامه دهنده حرکت انبیا و اولیای الهی بوده است و همانطور که امام راحل(ره) تعبیر کرده اند  انقلاب ما انفجار نور بود كه در اوج حاکمیت استکبار جهانی، استبداد داخلی و ظلمت زمان محقق شد  و اگر مطالعه و بررسی در همه عرصه ها انجام شود، در می یابیم که تحول در مسیر حرکت انقلاب رخ داده است.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه پس از حکم انتصاب شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان توسط رهبر معظم انقلاب، تحول مبتنی بر شرایط کنونی به وجود آمده است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عرصه ها گسترده و نیازها به لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، حوزه هاي علميه باید در عرصه های مختلف پاسخگو باشند.
وی با اشاره به اینکه پاسخ به مردم، یکی از این عرصه های فعالیت حوزویان است، اظهار کرد: طبق آیه «نفر» این امر فلسفه وجودی حوزه های علمیه است و اگر حوزه را منهای مردم بدانیم، این فلسفه وجود نخواهد داشت. در واقع حوزه علمیه و مردم همواره همراه و در کنار هم هستند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هدایت دینی، مباحث شرعی و تفهیم و انتقال مفاهیم م و آموزه های دینی به مردم،  امری در سطح گستردگی زندگی آنان است، یادآور شد: بحث خانواده، تربیت فرزند و همسرداری از موضوع هایی است که برای آن در حوزه علمیه خراسان هیئت اندیشه ورز نیز تشکیل شده زیرا خانواده یک امر فردی نیست بلکه موضوعی اجتماعی می باشد.
وی هدایت سیاسی را از مباحث مهم و تعیین کننده خواند و ابراز کرد: امروز آگاهی سیاسی مردم بسیار مهم می باشد و از همین رو سرفصل هدایت سیاسی در فرمایش مقام معظم رهبری و در حکم انتصابی که برای حوزه علمیه خراسان صادر فرمودند، اشاره شده است.
آیت الله عاملی، خدمت اجتماعی را سرفصل دیگر در فرمایش  رهبر معظم انقلاب  خواند و ابراز کرد: رسالت انبیا و اولیای الهی نیز همین بوده که برای مردم و تعلیم و تزکیه آنان تلاش کنند.
وی در ادامه به فعالیت نیروی انتظامی پرداخت و با اشاره به شهربانیِ دوران قبل از انقلاب ، ابراز کرد: امروز اساس کار در نیروی انتظامی خدمت به مردم است،

مدير حوزه علميه خراسان با بيان اينكه  اقتدار یک امر مورد نیاز است اما بر خلاف دوران  طاغوت  که اقتدار پلیس با رویکرد سخت افزاری و زور بود، خاطر نشان كرد :امروز اقتدار «ناجا» به واسطه تبعیت از رهبری عادل ، فقیه وهمراهي با  مردم دریافت می شود که زمین تا آسمان با شهربانی دوران قبل  تفاوت دارد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان به اغتشاشات اخیر و مدیریت هوشمندانه ناجا و همراهی مردم در ایجاد امنیت اشاره و ابراز کرد: اغتشاشات توطئه ای بود که توسط آمریکا و اسرائیل و با پول مزدوران منطقه از جمله عربستان و اجرای گروهک منافقان رقم خورد.
وی افزود: نیروی انتظامی در این اغتشاشات بهترین رفتار را با مدیریت هوشمندانه انجام داد و اقتدار خود  را به خوبی  نشان داد که این امر باید ماندگاری داشته باشد و ارتباط با مردم نیز گستره بیشتری پیدا کند و ارتقا یابد.
آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی نماینده جمهوری اسلامی در متن مردم است، گفت: اين نيرو مي تواند بزرگترین نقش را نسبت به آرمان انقلاب در جامعه ايفا  کند و آن فرهنگی که انقلاب، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، توسط «ناجا» بروز کند.
وی در ادامه به امضای تفاهم نامه میان حوزه علمیه و نیروی انتظامی اشاره و خاطر نشان کرد: وجود طلاب و مبلغان در حاشیه و درون شهر، هیئت های اندیشه ورز با رویکرد پژوهش محوری و فعالان حوزوی عرصه قرآن و عترت که با همه اقشار مردم آمیخته اند، ظرفیت مناسبی برای ارائه فرهنگ انتظامی است.


كد خبر: 21561  |  تاریخ درج خبر: 96/11/24  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا