ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری اردوی جهادیمسئول اداره تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه خراسان شمالی: هم‌زمان با ایام نوروز، اردوی جهادی، تبلیغی و فرهنگی طلاب استان خراسان شمالی در حال برگزاری است

 

مسئول اداره تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه خراسان شمالي:

هم‌زمان با ایام نوروز، اردوی جهادی، تبلیغی و فرهنگی طلاب استان خراسان شمالی در حال برگزاری است.

 

حجت‌الاسلام مهدی مهرپویان در گفتگو با روابط عمومي حوزه علميه استان خراسان شمالی، اظهار داشت: هم‌زمان با ایام نوروز، اردوی جهادی، تبلیغی و فرهنگی طلاب استان خراسان شمالی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اعزام حدود 120 نفر از طلاب برادر وخواهر استان در قالب 7 گروه به اردوی جهادی، تبلیغی و فرهنگی در مناطق محروم استان، افزود: این طلاب  قبل از  تعطیلات نوروز امسال تاکنون در راستای فعالیت‌های تبلیغی، فرهنگی و عمرانی به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند.

 

حجت‌الاسلام مهرپویان با بیان اینکه هم‌اکنون گروه جهادی کریم اهل‌بیت حوزه علمیه خراسان شمالی در روستای چوپلی تپه از مناطق زلزله زده  مستقر است، گفت: طلاب حاضر در این گروه جهادی هم‌اکنون مشغول ساخت مسجد این روستا  و فعاليتهاي فرهنگي و تبليغي در روستاهاي منطقه هستند.

 وی تصریح کرد: گروه‌های جهادی با شناسایی دقیق روستاهای محروم و با هدف محرومیت‌زدایی و اجرای برنامه‌های تبلیغی، فرهنگی و عمراني در ايام تعطيلات نوروز به هم استاني هاي عزيز خدمت رساني مي كنند.

 

 مسئول اداره تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: تبلیغ چهره به چهره، محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات عمرانی ، اقامه نماز جماعت و حضور صميمي در كنار  مردم مناطق محروم ازجمله فعالیت‌های طلاب در اردوهای جهادی است.

 

 وی اظهار داشت: حضور روحانیون و طلاب  جوان و با نشاط در گروه‌های جهادی سبب بهتر مطرح شدن مسائل معرفتی در بین جوانان  شده و علاوه بر آن مردم روستا نیز مسائل دینی خود را از روحانيون مبلغ می‌پرسند.

 

حجت‌الاسلام مهرپویان با بيان اينكه اردوهاي جهادي مناسب‌ترین روش بري تقويت روحيه جهادي طلاب است، گفت: طلاب و روحانيون نقش بسزا و مهمي در زمينه فرهنگي دارند و براي تحقق مسئله مهم فرهنگ‌سازی بايد جهاد كنيم چرا كه تنها با مديريت و همت جهادي می‌توانیم دغدغه‌ها و بيانات مقام معظم رهبري را در حوزه مهم فرهنگ پاسخ دهيم.

 

 كانال اخبار حوزه علميه خراسان شمالي


كد خبر: 25058  |  تاریخ درج خبر: 1397/01/08  |  کد خبرنگار: 3076
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا