ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

هدف، تحقق گفتمان غدیر استنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انقلاب، نظام، ولایت فقیه و تمام ایثارگری‌هایی که در راه این انقلاب می‌شود طی کردن یک مسیر و جاده در تحقق و عینیت‌بخشی گفتمان غدیر است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت ‌الله سید احمد علم ‌الهدی در مراسم عمامه‌گذاری طلاب این حوزه با اشاره به دو عید فطر و قربان به عنوان دو عید غفران و لقاء الله، ابراز کرد: این دو عید به منظور گرامی داشت یک حادثه تاریخی نیست حتی عید قربان که بزرگ‌ترین حادثه تاریخ در جریان توحید حق که نمایش دلدادگی و عشق خدا به‌وسیله حضرت ابراهیم(ع) و فرزندش اسماعیل(ع) بود و آن‌ها در نتیجه این حرکت با عظمت به‌مقام لقاءالله رسیدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به اهمیت عید غدیر خم اشاره و خاطر نشان کرد: عید در اسلام نه در خط گرامیداشت حادثه تاریخ و نه مستند به‌تجدید یک خاطره لذت‌بخش و مسرت‌بخش است و از این رو غدیر به‌عنوان عیدالله الاکبر، یعنی عیدی که بالاتر از عید قربان و فطر می باشد و نمی‌تواند عید بودنش مستند به‌حادثه تاریخ یا گرامیداشت یک واقعه در گذشته باشد، بلکه عید غدیر یک گفتمان است.
وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در خطبه غدیریه نیز قبل از اینکه به‌جمله تعیین مصداق برسد و بفرمایند «من کنت مولاه فهذا علی مولاه»، گفتمان حاکمیت الله و تداوم وحی را در جریان رهبری امت مطرح می‌کنند، اظهار کرد: در حقیقت علت عظمت غدیر این است که گفتمان جریان وحی در تداوم رهبری جامعه و مدیریت امت است و عید بودن آن به‌ گذشته مربوط نیست، بلکه با امروز ارتباط دارد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: غدیر برای هر روز و هر سال عیدالله الاکبر در آن روز و سال می باشد و امروز نیز رهبری امت در تداوم وحی در جریان امامت و ولایت به‌عنوان گفتمان غدیر برای ما یک مسئله قابل توجه و حائز اهمیت است.
آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه به انقلاب اسلامی پرداخت و با اشاره به مسیر 40 ساله انقلاب اسلامی برای مهیا شدن دنیا به منظور تحقق عینی گفتمان غدیر و نجات امت اسلام و جهان مستضعفین، ثمره خون شهدا و فداکاری ایثارگران در این دوران را توسعه و ترویج گفتمان غدیر دانست که همان اجرای رهبری امت در جریان امامت و ولایت است.
وی ابراز کرد: در واقع انقلاب، نظام، ولایت فقیه و تمام ایثارگری‌هایی که در راه این انقلاب می‌شود طی کردن یک مسیر و جاده در تحقق و عینیت‌بخشی گفتمان غدیر، یعنی فرج و ظهور مولای ما بقیه‌الله می باشد.
امام جمعه مشهد همچنین به اهمیت طلبگی پرداخت و یادآور شد: تعریف طلاب قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در واقع این است که کسانی هستند که تمام شئون مادی زندگی و اجرای تمام تمایل‌های نفسانی خودش دست بکشند، در مسیر ترویج و تبلیغ اسلام، احکام و سنن پیغمبر و ائمه(ع) را به‌مردم برسانند و به ‌عنوان سرباز امام زمان(عج) عرصه طلبگی را بگذرانند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: طلبه بودن امروز در این حد گفته شده نیست بلکه اکنون طلبگی، نوکر گفتمان غدیر شدن است و در کنار تبلیغ و ترویج معارف دین و آشنا ساختن مردم با تکالیف، طلبه سرباز آماده به خدمتی است که در عرصه توسعه گفتمان غدیر مبارزه می‌کند و با هر سنگلاخ و چالش در عرصه زندگانی بشر، مقابله می‌کند.
وی به بحث اقتصاد و سیاست معامله گر با قدرت های دنیا پرداخت و این انقلاب جاده و راهی را باز کرد که باید اقتصاد، سیاست و فرهنگ ما در این مسیر ابزاری برای توجه دادن دنیا به مسئله گفتمان غدیر شود، گفت: همه مشکلی که ما با جریان‌های فرصت‌طلب و قدرت‌طلب منطقه داریم، همین است که تصور می‌کنند قدرت و فرصت مملکت در دست عده‌ای قرار گرفته است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه بحث ما اقتصاد نیست که به آن حمله کنند و در مقابل شان زانو بزنیم، اظهار کرد: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کردند که ما به ‌دنبال چه هستیم؛ فرمودند آمدیم تا تمدن نوین اسلامی را ارائه و آمادگی جهانی را برای ظهور ولایت عظما ایجاد کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه حوزویان امروز می بایست زمینه ساز ظهور با قدم برداشتن در این مسیر باشند، ابراز کرد: اگر شما غیر از این مسئله چیزی در فکرتان هست، اشتباه کردید و اگر در فکرتان غیر از این است که همه وجودتان را وقف آن حضرت کنید، راه را اشتباه آمدید.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بگونه اي براي  امام زمان ، تلاش كنيد  تا برای شما یقین حاصل شود که لبخند بر لبان مولا نقش ببندد.


كد خبر: 35228  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/30  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا