ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

علما در دوران دفاع مقدس پرچمدار مبارزه با کفر و استکبار بودندایثارگر سرافراز دفاع مقدس با بیان این که پشت سرگذاشتن هشت سال جنگ تحمیلی و ایستادگی در برابر دنیای کفر و استکبار، بدون همراهی علمای حوزه های علمیه ممکن نبود، گفت: در دوران جنگ علما همواره پرچمدار خط مقدم بودند.

یکی از جلوه های ایثارگری روحانیت، حضور در جبهه های دوران دفاع مقدس است. حضوری که با تقدیم شهیدان، جانبازان و آزادگان افتخاری بزرگ را برای این قشر تاثیرگذار برجای گذاشت. روابط عمومی حوزه علمیه خراسان نظر به هفته دفاع مقدس در راستای گرامیداشت یاد و نام شهیدان و پاسداشت ایثارگران و رزمندگان به ویژه روحانیت همیشه در صحنه و ایثارگر با تعدادی از فداکاران و رزمندگان آن دوران مصاحبه ای را ترتیب داده است که به سمع و نظر می رسد.
حجت الاسلام سید مهدی نجفی مقدم، از ایثارگران دوران دفاع مقدس، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در هفته دفاع مقدس با بیان این که نقش روحانیت در دوران غیبت امام زمان(عج)، روشنگری و بصیرت افزایی جامعه است، گفت: خداوند متعال به روحانیت وظیفه تبلیغ دین و ابلاغ رسالت الهی را عطا کرده است.
وی با بیان این که روحانیون در عرصه جنگ حضور فعال و پررنگی داشتند، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس با هدایت ها و راهنمایی های حضرت امام(ره)، علما و بزرگان حوزه های علمیه، روحانیت در کنار سایر اقشار حضور پرشوری داشتند و روشنگری های علما سبب شد بتوانیم در مقابل کفر و استکبار با تکیه بر اخلاص روحانیون بایستیم.
این ایثارگر دوران دفاع مقدس با بیان این که پشت سرگذاشتن هشت سال دفاع مقدس و ایستادگی در برابر دنیای کفر و استکبار، بدون همراهی علمای حوزه های علمیه ممکن نبود، عنوان کرد: در دوران جنگ علما همواره پرچمدار خط مقدم و خط شکن بودند و در نقاط مختلف از دیدبانی و عرصه خط مقدم تا منبر و سخنرانی حضور فعال و جهادی داشتند.
حجت الاسلام نجفی مقدم با بیان این که طلاب فاضل در همه عرصه ها و زمینه های جنگ درخشش داشتند، بیان کرد: طلاب در دوران جنگ در مساله غواصی فعال بودند، هدایتگری و بیان مسائل تفسیر و اخلاق در جبهه های حق علیه باطل داشتند و خودشان هم عامل بودند که این امر سبب می شد سخنانشان دلنشین باشد.
وی با بیان این که اخلاص علما عامل سربلند بیرون آمدن از آزمون بزرگ الهی بود، تصریح کرد: امروز هم به نوعی در جنگ با مستکبران قرار داریم اما نوع و شیوه آن به نحو دیگری تغییر کرده است آنطور که باید با تکنولوژی و امکانات روز دنیا در راستای توسعه فرهنگ دینی تلاش نموده و به جنگ با دشمنان نظام و انقلاب برویم.
این ایثارگر دوران دفاع مقدس با بیان این که دشمنان هر روز ترفندی علیه نظام اسلامی به کار می بندند تا خانواده ها را فاسد و جوانان را از دین، روحانیت، باورها و اعتقادات دینی جدا کنند، بیان کرد: آنان تلاش دارند تا جوانان، معنویت را از دست بدهند که در این راستا شایسته است تا روحانیت به تکنولوژی روز مجهز شده و اخلاص خود را حفظ کنند.
حجت الاسلام نجفی مقدم با بیان این که طلبه باید از نظر بنیه علمی نیز قوی و مستحکم بوده و ملا و باسواد باشد، خاطر نشان کرد: طلاب نباید به دروس حوزه بسنده و اکتفا کنند بلکه باید خود را به دانش روز و تکنولوژی مجهز نموده و در برابر دشمنانی که تلاش دارند تا نقش امام حسین(ع) را در حماسه عاشورا به جای آزادگی، خشونت جلوه دهند بایستند و مقابله کنند و نگذارند دشمنان نظام و انقلاب بین جوانان و اعتقادات آنان فاصله بیاندازند.

 


كد خبر: 35541  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/03  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا