ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

معاون جدید آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان معرفی شدحجت الاسلام سیدحمید علوی آزیز به عنوان معاون جدید آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام و المسلمين فرجام، مدير حوزه علميه خراسان در مراسم توديع و معارفه معاون سابق و جديد آموزش و پژوهش حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام مهدوي ارفع را فردي خوش فكر، اخلاقي، صبور، متين و جدي معرفي كرد و ابراز داشت: تغيير صورت گرفته به لحاظ شرايط جديد مركز مديريت است و با توجه به تصويب سندچشم انداز اين حوزه و تشكيل كارگروه تدوين برنامه 5 ساله اول و وظايف سنگيني كه بر عهده معاونت آموزش و پژوهش قرار دارد، بنا شد كه فردي كه به همه زواياي اين سند اشراف و در مراحل مختلف آن حضور جدي داشته است، در اين معاونت حضور يابد.

وي با بيان اينكه مسئوليت براي هيچ فردي دائمي نيست، به ويژگي هاي تدريس و فعاليت هايي كه در مورد سند چشم انداز حوزه علميه خراسان توسط حجت الاسلام سيد حميد علوي آزيز انجام شده است، اشاره كرد.

مدير حوزه علميه خراسان در ادامه ابراز داشت: حوزه قبل از انقلاب با حوزه علميه پس از پيروزي انقلاب اسلامي تفاوت دارد زيرا در آن دوران تنها امر تبليغ، تحصيل و تدريس به صورتي محدود انجام مي شد و اين ميزان تقاضاهاي مختلف و گوناگون از حوزويان وجود نداشت.

وي به اهميت هماهنگي بين مدارس از نظر مديريت و برنامه آموزشي اشاره و خاطر نشان كرد: آيين نامه هاي مربوطه نيز به طور كلي نوشته شده است و امروز سند چشم انداز اين حوزه و برنامه 5 ساله اول بايد مورد توجه باشد.

حجت الاسلام و المسلمين فرجام بر توجه به امور جاري مانند پاسخ به مراجعات و نامه هاي اتوماسيون تاكيد كرد و اظهار داشت: ارتباط مركز مديريت با مدارس با نگاه هم افزايي و همراهي بايد تاثيرگذار باشد و نظارت و هدايت از سوي مركز مديريت انجام شود.

وي بر تقويت و افزايش ارتباط اساتيد بزرگ حوزه علميه خراسان تاكيد و خاطر نشان كرد: در اين صورت انتقال نظرات آنان و نيز فعاليت هاي انجام شده مركز مديريت به خوبي صورت مي گيرد.

مدير حوزه علميه خراسان، شناسايي، راه اندازي و تاسيس مدارس محوري و قطب به عنوان مجتمع هاي حوزوي را مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت: بايد در مكان هايي كه قابليت محور شدن به لحاظ توانايي هاي مختلف را دارد، به سمت ايجاد اين مجتمع ها رفت.

وي بابيان اينكه اگر در مركز مديريت برنامه ريزي هاي مربوط به نخبگان و نگاه نخبگاني در پذيرش، آموزش و ارتقا شكل بگيرد، براي 20-30 سال آينده پشتوانه سازي خواهد شد، گفت: علاوه بر كارهايي مانند مدرسه نخبگان، بايد در اموري همچون پذيرش نيز سرمايه گذاري كرد.

حجت الاسلام و المسلمين فرجام درباره نيروي انساني معاونت آموزش و پژوهش حوزه علميه خراسان نيز اشاره اي داشت و سپس تصريح كرد: كار در اين مجموعه به صورت جهادي است و با همين نگاه انشا الله فعاليت مي كنيم.

وي در پايان از فعاليت و تلاش همه همكاران معاونت آموزش و پژوهش اين حوزه تقدير كرد.

گفتني است در اين مراسم، حجت الاسلام مهدوي ارفع، معاون سابق آموزش و پژوهش حوزه علميه خراسان به فعاليت هاي اين معاونت در راه اندازي مدارس تحت برنامه،‌ توسعه رشته هاي تخصصي، برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي علمي و پژوهشي، افزايش آثار ارائه شده به فراخوان پژوهشي طلاب، راه اندازي دوره سفيران هدايت و... در مدت مسئوليت خود اشاره كرد.

وي از تدوين نظام جامع آموزشي در چند روز پيش خبر داد و ابرازا ميدواري كرد كه با اجرايي شدن آن، حركت خوبي را در اين حوزه شاهد باشيم.

در اين مراسم حجت الاسلام علوي آزيز، معاون جديد آموزش و پژوهش حوزه علميه خراسان نيز به اولويت هاي خود نظير سند چشم انداز و برنامه 5 ساله اول، امور اساتيد، مباحث پژوهشي، رتبه بندي مدارس و... در اين معاونت اشاره و ضمن تقدير از حمايت هاي پدرانه حجت الاسلام و المسلمين فرجام در روند كار اداري و مديريتي خود، خاطر نشان كرد: بايد هزينه هايي كه حوزه علميه براي ما پرداخت كرده است را قدردان باشيم.

اين مراسم در اتاق جلسات مركز مديريت حوزه علميه خراسان با حضور معاونان و مسئولان دفاتر اين مركز برگزار شد.
 


كد خبر: 12162  |  تاریخ درج خبر: 1394/04/14  |  کد خبرنگار:
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
سحر: حوزه فقط فرزندکش است
بالا