امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مدیر حوزه علمیه خراسان: آیت الله هاشمی رفسنجانی ولایتمداری فداکار بود


مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی اندیشمندی همه جانبه، تحولگرا، ولایتمداری فداکار و شیفته رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

آیت الله سید مصباح عاملی ضمن عرض تسلیت درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ملت ایران افزود: فعالیتها و تاثیرگذاری آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش و پس از انقلاب اسلامی زبانزد خاص و عام است.
وی ادامه داد: شخصیتهای بزرگ داخلی و خارجی در دو روز اخیر اشارات مختلفی در خصوص ویژگیهای بازر آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتند که نشاندهنده شخصیت والای او است.
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: شخصیتهای تاثیرگذار در دوران انقلاب اسلامی به ویژه پیشگامان نهضت های تاریخی از یک سری ویژگیهای خاص برخوردارند و این یک قانون کلی در تحولات تاریخی است.
وی برخورداری از اندیشه انقلابی و تحولی را نخستین ویژگی بازر آیت الله هاشمی رفسنجانی ذکر و بیان کرد: افرادی که می خواهند در یک برهه تاریخی نقش ایفا کنند باید پیش از هر چیز از اندیشه انقلابی برخوردار باشند.
آیت الله عاملی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک شخصیت اندیشمند در بین انقلابیون داخلی و در سطح جهان مطرح است و افراد اندیشمند جهان وی را یک اندیشمند همه جانبه در همه مسائل سیاسی، اجتماعی، انقلابی، فرهنگی به شمار می آورند.
وی برخورداری از نگاه تشکیلاتی به حرکت انقلابی را دومین ویژگی بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی ذکر و بیان کرد: وی از بدو آغاز نهضت انقلاب اسلامی در قالب تشکلی انقلابی در کنار پیشگامان نهضت و انقلابیون درجه یک از جمله شهید بهشتی و آیت الله العظمي خامنه ای قرار داشت و نقش مهمی در تداوم حرکت نهضت ایفا کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان ولایتمداری را سومین ویژگی بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و ادامه داد: آن مرحوم تا زمانی که امام راحل در قید حیات بودند در مسیر کاری و رفتار سیاسی خود دنبالروی امام خمینی(ره) شد و بعد از رحلت رهبر کبیر انقلاب شیفته مقام معظم رهبری بودند و به رغم وسوسه خناسان در کنار آیت الله العظمی خامنه ای ماند.
وی گفت: با این حال جریانهای افراطی در مملکت در ارتباط با رابطه آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله خامنه ای مسائلی را عنوان می کردند. در حالی که آیت الله هاشمی رفسنجانی تلاش می کرد اعتدال را ایجاد و مانع از تاثیرگذاری جریانهای افراطی بر جامعه شود برخی افراد قضاوتهای نادرست درباره رفتار وی کردند و رفتارهای اعتدالگرایانه او را بگونه ای دیگر تعبیر نمودند.
آیت الله عاملی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در نشستی در مشهد ارادت خاص قلبی خود را نسبت به رهبر معظم انقلاب ابراز کرد و تاکید داشت که همه خصوصیات یک رهبر شایسته در آیت الله العظمي خامنه ای وجود دارد و هیچ فردی نمی تواند بدیل ایشان باشد.
وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اختلافات نظری و اجتهادی در برخی موارد بین معظم له و آیت الله هاشمی رفسنجانی وجود داشت اما این مساله باعث نمی شد که بین این دو فرد انقلابی و یار دیرینه فاصله ای بوجود آید و او هیچگاه از رهبر معظم انقلاب جدا نشد.
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: اخلاص، ایثار، صبوری، دلسوزی، فداکاری، عشق به خدمت در شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حد اعلی بود و امید است خداوند روحش را با اولیا محشور گرداند.

 


كد خبر: 15872  |  تاریخ درج خبر: 95/10/22  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا