امروز: دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

«محرریت» مصداق بارزی برای طلاب است


مسئول موسسه مسجد اظهار کرد: يکی از مصاديق بارز برای طلاب همين محرريت و آزادی از قيد و بندهای دنيایی است.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان حجت الاسلام والمسلمين قرائتی درجمع طلاب معتكف حوزه علميه خراسان كه به همت معاونت فرهنگي اجتماعي برگزار مي شود با اشاره به آيه إِذْ قَالَتِ امْرَأَتُ عِمْرَانَ رَبِّ إِنِّي نَذَرْتُ لَكَ مَا فِي بَطْنِي مُحَرَّرًا(آل عمران/ 35)، گفت: اين واژه برای روحانيت استفاده می شود و يکی از مصاديق بارز برای طلاب همين محرريت است.
وی با بيان اينکه روحانيت در برخی از اديان lمجاز به ازدواج وامثال برخي امور دنيايي نيست واز آن محروم می باشد، توضيح داد: محرر کسی است که از قيد و بند دنيا آزاد می باشد و حالی معنوی دارد.
مسئول موسسه مسجد در قم در ادامه با اشاره به اينکه تعمير مسجد، نگارش قرآن و... از جمله کارهايی است که در اين فرصت می توان انجام داد، اظهار کرد: برخی از فعاليت ها مربوط به اعتکاف نيست و بر خلاف کارهايي که در زمان حج، محدود می باشد، بعضی از کارها برای معتکف محدوديت بيشتری دارد.
وی با بيان اينکه معتکف احترام خاصی دارد، بهترين امر در اعتکاف را يافتن رفيقان خدايی دانست و اظهار کرد: از آنجا که مسجد خانه خداست، علاوه بر اهميت تفکر، بهترين کاردر اين فرصت پيش آمده خواندن نماز، زيارت اوليا خدا و رسولش و مومنان میباشد.


كد خبر: 17282  |  تاریخ درج خبر: 96/03/29  |  کد خبرنگار: 10224
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا