امروز: پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

افتخاری كه حوزه هاي علميه در عرصه پژوهش دارند، هيچ دانشگاه و مركز ديگري ندارد


معاون پژوهش حوزه علميه خراسان با بيان اينكه افتخاري كه حوزه هاي علميه در عرصه پژوهش دارند، هيچ دانشگاه و مركز ديگري ندارد، گفت: قوي ترين و دقيق ترين مطلب و منبع دسته اول پژوهشي از آن عالمان بزرگ حوزه هاي علميه است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان حجت الاسلام و المسلمين محمد اسفندياري در اجلاس سراسري مسئولان پژوهش حوزه علميه خراسان به توضيح سياست ها و گزارش مركز مديريت اين حوزه و وظايف مسئولان پژوهش مدارس پرداخت.
وي با بيان اينكه افتخاري كه حوزه هاي علميه در عرصه پژوهش دارند، هيچ دانشگاه و مركز ديگري ندارد، گفت: قوي ترين و دقيق ترين مطلب و منبع دسته اول پژوهشي از آن عالمان بزرگ حوزه هاي علميه است.

وي افزود: پژوهش در حوزه هاي علميه از دقت و قدمت بالايي برخوردار است و البته در حال حاضر كه نظام ما اسلامي و حوزه علمیه، انقلابي است، انتظار مي رود از نظر ساختار، آينده جامعه و تمدن در عرصه پژوهش، فعاليت بهتري انجام دهد.

معاون پژوهش حوزه علميه خراسان با اشاره به سير اسلام خواهي در جهان، گفت: امروز به تحول به ویژه در عرصه پژوهش نياز داريم كه اين امر از درون و توسط خود افراد محقق مي شود و از این رو حوزه هاي علميه بايد اينگونه باشند.

وي با بيان اينكه پژوهش به حركت دقيق و منسجم نياز دارد، ابراز كرد: بايد خاستگاه هاي اين حوزه بررسي و فرهنگ پژوهش در مدارس تقويت شود.

حجت الاسلام والمسلمين اسفندیاری با اشاره به شناسايي استادان پژوهش محور، اظهار كرد: اينگونه افراد موجب مي شوند كه طلبه براي هر فعاليت تحصيلي اش به صورت پژوهش محور فعاليت كند.
معاون پژوهش حوزه علميه خراسان اهتمام نسبت به پژوهش در اين حوزه را كم نظير دانست و با بیان اینکه با همین رویکرد، از ابتداي سال 95 به منظور تقويت اين امر معاونت آموزش و پژوهش از يكديگر جدا شد، در ادامه از تدوين نظام جامع پژوهشي و جمع بندي آن در جلسه روز پنجشنبه 22 تيرماه براي ارسال به شوراي عالي اين حوزه خبر داد.

وي با بيان اينكه براي نخستين مرتبه در حوزه علميه پژوهشگرانی رسمي و با حكم كارگزيني در مراكزي ، پژوهشكده  مانند فعاليت خواهند كرد، گفت: بر این اساس، حضور 100 پژوهشگر در مجموع 20 حلقه پژوهشي برنامه ريزي شده است.
وي با اشاره به اينكه وجود نشريه علمي از دغدغه هاي طلاب علوم ديني است و نسبت به این امر اقدام خواهد شد، ابراز كرد: علاوه بر حضور نمايشگاه هاي پژوهشي، برگزاری كرسي نظريه پردازي از ديگر برنامه هايي است كه از مهرماه 96 اقدام مي شود.


كد خبر: 17463  |  تاریخ درج خبر: 96/04/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا