امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مبنای کار در حوزه علمیه خراسان، تاکیدات و منویات رهبری است


مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به حکم مقام معظم رهبری در انتصاب اعضای شورای عالی و دبیر و مدیر این حوزه، ابراز کرد: فعالیت های حوزه علمیه خراسان بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه فعالیت های حوزه علمیه خراسان بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری انجام می شود، ابراز کرد: این اقدام ها در عرصه های عمومی و فعالیت ها و عنوان های مورد تاکید ایشان مانند فقاهت و در نتیجه تاسیس مدرسه ای با این نام و نیز علوم عقلی به عنوان پشتوانه نظری جامعه و نظام در سطح دنیا انجام می شود.
وی برنامه ریزی و طرح حمایت از دروس خارج را از دیگر فعالیت های این حوزه برشمرد و یادآور شد: رشد و ارتقای آگاهی های سیاسی که از دیگر منویات رهبری معظم انقلاب است، مدنظر بوده و در این زمینه به طور مثال حلقه های معرفتی و علمی تشکیل شده است.
آیت الله عاملی به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به فضای مجازی اشاره و خاطر نشان کرد: فعالیت های تحولی ویژه ای در راستای محقق شدن منویات معظم له در حوزه علمیه خراسان انجام شده است و ادامه دارد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به ابلاغ نظام جامع آموزشی در سال 95 به مدارس علمیه استان های خراسان، گفت: نظام آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تعریف و تدوین شده و در حال نزدیک شدن به نظامی جامع و به روز هستیم که در این زمینه از تجربه های دیگران استفاده شده است.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به طلاب علوم دینی در زمینه های مختلف در عرصه طلبگی، از حمایت حوزه علمیه خراسان از فعالیت های خلاقانه مدارس گفت و آن را دارای برکت های خیلی خوب دانست.


كد خبر: 17476  |  تاریخ درج خبر: 96/04/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا