امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

رهبری، ذخیره ای ارزشمند برای همه امور هستند


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به علت سابقه ایشان و حضور در صحنه های سخت، ذخیره ای برای همه امور از جمله حوزه هاي علمیه هستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دکتر محسن رضائی در دیداری با آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، از سازماندهی جدیدی که توسط مقام معظم رهبری در این حوزه اتفاق افتاده قدردانی کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به علت سابقه ایشان و حضور در صحنه های سخت، ذخیره ای برای همه امور از جمله حوزه هاي علمیه هستند.
وی با اشاره به تاکید امام راحل(ره) نسبت به فقه جواهری، یادآور شد: این امر به معنای نبود تحول نیست بلکه به این معناست که تحول در حوزه های علمیه می بایست در راستای همان برنامه گذشته حوزه های علمیه باشد.
رضائی با اشاره به نکاتی که مقام معظم رهبری نسبت به حوزه هاي علمیه و به ویژه حوزه علمیه خراسان بیان فرموده اند، این نکته های کلیدی را گنج خوبی دانست که باید مورد توجه باشد.
وی تصریح کرد: نکات بیان شده توسط مقام معظم رهبری تجربه حکیمی می باشد که در مواجهه با مسائل روز بیان شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از نکته و نیازهای امروز را نگاه اجتماعی اسلام به جامعه عنوان و خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی نسبت به دین با رویکرد سیاسی و نه تنها فردی بروز یافت و امروز به نگاه اجتماعی اسلام غیر از نگاه سیاسی به مسائل جامعه نیاز است.
رضائی با تاکید بر اینکه باید بستر معرفتی اجتماعی که گام های اولیه آن توسط افرادی چون شهید مطهری برداشته شد، در کنار اسلام فردی و سیاسی ایجاد شود، توضیح داد: امروز می بایست به معرفت اجتماعی اسلام و ورود آن به سبک زندگی، نظام شهری، شهرسازی و... پرداخت.
وی خاطر نشان کرد: امروز شهرهای فرهنگ سازی مانند ری محو شده اند و در حالی که نظام شهری با تمدن مرتبط است لذا بايد شهرسازی رویکرد درست و متفاوتي داشته باشد .


كد خبر: 17478  |  تاریخ درج خبر: 96/04/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا