امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تکریم روحانیون پیشکسوت از امور مهم حوزه است


معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، تکریم روحانیون پیشکسوت را از امور مهم حوزه خواند و گفت: مرکز خدمات حوزه نیازهای ضروری را بررسی و اولویت بندی کند و هرگونه نوآوری و تغییر با نگاه به فلسفه وجودی این مرکز انجام شود.

 حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، در سی و یکمین همایش مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور در مشهد مقدس، گفت: مرکز خدمات یکی از هدیه های مبارک انقلاب است که توانسته بخشی از دغدغه های طلاب و روحانیون را برطرف سازد .
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که نیازها باید بر اساس فلسفه تشکیل مرکز خدمات اولویت بندی شوند، افزود: با توجه به اینکه امکانات محدود و نیازها فراوان است، لذا باید هیئتی اندیشه ورز فارغ از کادر اجرایی مرکز خدمات، با فکر و مطالعه، به این موضوع بپردازند و نیازهای ضروری را بررسی و اولویت بندی کنند و هرگونه نوآوری و تغییر با نگاه به فلسفه وجودی این مرکز انجام شود.
وی در ادامه بر لزوم توجه به وضع معیشتی طلاب و روحانیون تاکید کرد و گفت: یکی از اموری که مدیران مرکز خدمات باید به آن توجه و اهتمام ویژه داشته باشند سرکشی مدیران از طلاب و روحانیون است تا از نزدیک در جریان زندگی و مسائل و مشکلات آنها قرار گیرند. بار عاطفی این عمل بیش از بحث مادی آن ارزشمند است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی تصریح کرد: سر زدن به طلاب و روحانیون، به ویژه علمای پیشکسوت که عمری به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) خدمت کرده اند، سبب تکریم و شخصیت دادن به آنان می شود.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در پایان خطاب به مسئولان مرکز خدمات گفت: صرفاً با گزارش های کارشناسان نمی توانید به وضع روحانیون رسیدگی کنید، لذا به منازل روحانیون بروید و از نزدیک حرف های آنها را بشنوید و کمبود ها را ببینید.


كد خبر: 17480  |  تاریخ درج خبر: 96/04/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا