امروز: دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

افق های پیش روی حوزه علمیه خراسان تحکیم و تثبیت حوزه انقلابی و پاسخگویی به نیازهای جامعه و نظام اسلامی است


مدیر مرکز مطالعات و برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان ظرفیت 30 هزار نفری طلاب خراسان را پتانسیلی مناسب و قابل توجه برای ایجاد هرگونه تحول در فعالیتهای مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دکتر سید مجید ظهیری، مدیر مرکز مطالعات و برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان در دیدار دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله عاملی، مدیر این حوزه، با اشاره به فعالیت های تحولی و انقلابی حوزه علمیه خراسان، به ارائه آمار فعالیت ها و تلاش یک ساله این حوزه تحولی و انقلابی پرداخت.
وی ظرفیت شناسی و حمایت از ظرفیت های حوزه علمیه خراسان و ساماندهی و هدایت این ظرفیت ها را از دغدغه های مهم مدیریت حوزه دانست و اظهار داشت که این مهم توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی انجام شده است و برنامه ریزی های مناسبی برای هر مجموعه از این ظرفیت ها صورت پذیرفته است.
ظهیری به برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد و متنوع جهت دانش افزایی اساتید و دوره های فراگیر تربیت مدرس، تشکیل هسته های پژوهشی اندیشه ورز و نیز تولید محتوای علمی مطلوب در زمینه های قرآن و عترت، فقاهت، علوم عقلی و ادبیات اشاره و خاطر نشان کرد: این فعالیت ها و اقدامات در راستای احیای جایگاه ممتاز حوزه علمیه کهن خراسان در عرصه علمی و تربیت پژوهشگران و نظریه پردازان متعدد در علوم اسلامی به عنوان پشتوانه های نظری جامعه و نظام اسلامی برنامه ریزی و توسط معاونت های آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان در حال انجام است.
وی در ادامه به فعالیت های این حوزه در عرصه فضای مجازی اشاره و خاطر نشان کرد: توسعه و استفاده از ابزارهای نوین فناوری اطلاعات در فضای مجازی به منظور بهره مندی حداکثری از این فضا برای توسعه خدمات الکترونیک و ارتقای جایگاه اثرگذاری حوزه علمیه خراسان در فضای مجازی از جمله مواردی است که نسبت به این عرصه مدنظر می باشد. برنامه جهادگران فضای مجازی، ایجاد زیر ساخت ها و تامین محتوای دیجیتال جهت ورود معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان به عرصه آموزش های مجازی و توسعه سامانه های الکترونیک حوزه از اقدامات مهم در این زمینه است.
مدیر مرکز مطالعات و برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان با توجه به رسالت اجتماعی حوزه و استفاده از ابزار رسانه برای تبلیغ آموزه ها و معارف قرآن و عترت از تولید مجموعه موشن گرافیک با محتوای دروس تفسیر مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: این محصول فاخر و بی بدیل توسط طلاب فاضل مرکز هنر و رسانه حوزه علمیه خراسان در قالب 32 حلقه dvd ارائه شده که به زودی از شبکه های تلویزیونی در قالب 25 قسمت 3 دقیقه ای پخش و نیز در بسته های فرهنگی جذاب به جامعه عرضه خواهد شد. وی خاطر نشان کرد که دو مجموعه 40 و 60 قسمتی دیگر با محتواهای مورد نیاز جامعه و نظام اسلامی در دست طراحی و اجراست که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی توجه جدی به رشد و کارآفرینی فرهنگی و سامان دهی و توانمند سازی دانش آموختگان حوزه در سطوح مختلف جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه و نهادهای آموزشی، پژوهشی و تبلیغی را یکی از برنامه های تحولی حوزه علمیه خراسان عنوان و خاطر نشان کرد: در این راستا با استفاده از ظرفیت فعال طلاب حوزه علمیه خراسان اقدام به تاسیس مرکز رشد و توانمند سازی دانش آموختگان نموده ایم.
مسئول مرکز مطالعات و برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان در ادامه به فعالیت های فرهنگی و تبلیغی این حوزه نیز اشاره و اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف ارتقای بینش سیاسی و اجتماعی طلاب عزیز به میزان 108 هزار نفر ساعت و برگزاری همایش ها، کرسی ها و نشست ها با همین هدف در مدارس علمیه این حوزه به میزان 37 هزار نفر ساعت و در مجموع بیش از 145 هزار نفر ساعت از اقدام هایی است که در عرصه فرهنگی و تبلیغی انجام شده است.
وی به حضور اثربخش حوزه علمیه خراسان در اعزام مبلغ به راهپیمائی بزرگ اربعین و دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: ساماندهی 1000 مبلغ در مدت15 روز در ایام اربعین و 2000 مبلغ در دهه آخر صفر به مدت 5 روز از برنامه های تبلیغی این حوزه به شمار می رود.
دکتر ظهیری خاطر نشان کرد که آنچه گفته شد گلچینی از برنامه ها و اقدامات تحولی و انقلابی حوزه علمیه خراسان بود. در پایان تفصیل گزارش برنامه ها و اقدامات تحولی و انقلابی حوزه علمیه خراسان به دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب آقای دکتر محسن رضایی تقدیم شد.
 


كد خبر: 17481  |  تاریخ درج خبر: 96/04/23  |  کد خبرنگار: 10224
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا