امروز: سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

احترام به مرجعیت و توجه به جایگاه ولایت فقیه روش دینداران است


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که دین شعار کسی است که از خطوط قرمز الهی در عرصه فردی، اجتماعی و سیاسی می گذرد و دیگر پایبندی به اصول دینی ندارد، گفت: احترام به مرجعیت و توجه به جایگاه ولایت فقیه روش دینداران است.

به گزارش  خبرنگار روابط عمومي حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران،  در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی با بیان این که به تعبیر مقام معظم رهبری باید هنرتان این باشد که همه را جذب به دین الهی کنید، گفت: در عین حال برخی ها با دین خداحافظی می کنند و تعبیر ریزش های مقام معظم رهبری به این موضوع نظر دارد.
وی با بیان این که برخی ها در ماه رمضان انسان خوبی شده اما عده ای او را نکوهش می کنند و این شایسته نیست، تصریح کرد: از نظر قرآن کریم دینداری به هر شکل و شیوه ای مورد پذیرش خداوند نیست.
برترین روش دعوت مردم به دین با خلق و خوی نیکو است
آیت الله خاتمی با بیان این که ای کسانی که ایمان آوردید هنگامی که از خوبی ها می گویید خودتان در خط مقدم عمل کنید و اهل بیت برخوردشان با مردم همراه با جاذبه و محبت بود، خاطر نشان کرد: باید طوری عمل کنید که رفتارتان مردم را به سوی دین بکشاند همانطور که امروز مسئولان باید بدانند بهترین روش دعوت مردم به دین داشتن اخلاق نیکو و رفتار است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که به تعبیر رسول خدا(ص) نامسلمان است اگر کسی سیر بخوابد اما همسایه اش گرسنه باشد، یادآور شد: دین آن است که در عرصه عمل خود را نشان دهد و مسلمانان باید در انجام برادران دینی خود اهتمام بورزند.
وی با بیان این که بنابر کمال الدین شیخ صدوق، آن کسانی که خداترس نیستند بی دینند و دینشان شعاری است، خاطر نشان کرد: برخی ها رفتارهای ناشایست دارند که این نوع از رفتارها دین فرد را تبدیل به دینداری شعاری می کند و در حقیقت خداترسی یعنی انسان بر اساس آیین نامه خدایی زندگی کند و همه رفتار، حرکات و سکنات او در زندگی خدایی باشد.
روش آزادگان و مومنان حقیقی دینداری صادقانه است
آیت الله خاتمی در ادامه دینداری های عافیت طلبانه، لذت طلبانه، سوداگرانه، منافقان، منفعت طلبانه و صادقانه زیر شاخه هایدینداری دانست و اظهار کرد: روش آزادگان و مومنان حقیقی دینداری صادقانه است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که راه موفقیت پیامبر و امامان این بوده که خودشان در خط مقدم بودند آنگونه پیامبر اخلاق نیکی داشت و هرجایی تحول ایجاد می کرد، گفت: دینداری شعاری یک اثر ظاهری دارد و به این معناست که انسان ها عبارت اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد الرسول الله را تنها بر زبان به جای عمل جاری می کنند.
وی با بیان این کهاین جاذبه است که وقتی رسول خدا(ص) از دنیا می رود، سه روز مردم به وداع می آیند و صدای ناله و گریه ای که تا آن زمان در داغ پیامبر شنیده شد بی سابقه بوده است، تصریح کرد: دینداری بدون تکبر روش و منش اهل بیتبوده و هست و راز توفیق عالی رسول خدا(ص) این بود که معارفش جاذبه داشته و منطقی و استدلالی بوده است.
عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به برکت ولایت فقیه است
آیت الله خاتمی با بیان این کهروزه خوار، بی نماز و حرامخوار همه باید از خدا بترسند و مساله عبور از خطوط قرمز الهی با دین شعاری مخالف بوده و با دین مداری نمی سازد، تاکید کرد: فرد دیندار دست به حرامخواری و استفاده از مال شبهه ناک نمی زند.
امام جمعه موقت تهران با بیان این کهکسی که مدام در صدد تخریب رهبری است و ماموریتی جز سایش ولایت ندارد، بنا به فرموده امام رضا(ع) نمی توان اهل ورع دانست ولی یک فقیه ما یک رهبر سیاسی تنها نیست بلکه جانشین امام زمان(عج) است، ابراز کرد: امروز عزت و اقتدار جامعه اسلامی ما به برکت مدیریت امام دیروز و امروز انقلاب ما آیت الله خامنه ای است.
دین شعاری به منزله نداشتن ورع و خداترسی است
آیت الله خاتمی با بیان این کهگاهی عده ای نگاه آلوده دارند اما باید بدانند کسی که دین مدار است چشمش خط قرمز دارد، بیان کرد: هر کس ورع و خداترسی نداشته باشد و چشمش از خطوط قرمز الهی بگذرد دین شعاری دارد و وجدانا پسری که با جنس مخالف رابطه نامشروع دارد، دین شعار است و فرد خداترس و دارای ورع تمام افکار و رفتارش بر اساس خواست خداست.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که دینداری به شعار نیست بلکه در روش و منش فرد باید اشکار باشد، خاطر نشان کرد: شیعه امام باقر(ع) از خط قرمز ها عبور نمی کند و انسانی که دارای ورع است روی لقمه اش دقت می کند. :
وی با اشاره به تعبیر امام رضا(ع)که فرمودند روی لقمه شان دقت کنند چراکه لقمه حرام مزه دین را از کام انسان می گیرد، یادآور شد: بیچارگی تان به خاطر این است که حرف های برآمده از سید الشهدا اثر نمی کند زیرا شکم از حرام پر شده و دین شعار است و کسانی که 250 میلیون حقوق می گیرند وجدان ندارند و تردید نکنید که این لقمه ها حرام است.
هدف فتنه گران 88 شکستن قداست ولایت بود
وی با بیان این که داستان ولایت فقیه، داستان جانشینی نائب امام زمان(عج) است و 14 قرن است که دشمنان هرآنچه توانستند علیه انقلاب توطئه کردند که جنگ تحمیلی 8 ساله از جمله آنها بود، بیان کرد: در فتنه 88 یکی از اهداف فتنه گران شکستن قداست ولایت بوداما این انقلاب تداوم پیدا کرده و استوار ماند چون هدایت ولایت را در خود داشت.
آیت الله خاتمی با بیان این که بر اساس بیان امام رضا(ع) دین شعار کسی است که از خطوط قرمز الهی در عرصه فردی، اجتماعی و سیاسی می گذرد و دیگر پایبندی به اصول دینی ندارد، گفت: بر اساس بیان امیر مومنان(ع) از حق جدا نشوید و بدانید احترام به مرجعیت و توجه به جایگاه ولایت فقیه روش دینداران است.


كد خبر: 17498  |  تاریخ درج خبر: 96/04/26  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا