امروز: دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
رییس مجمع عالی بسیج استان قم:

محرومیت از معیت ولایت برای جاماندگان قطار انقلاب/ ویژگی ممتاز سلمان ولایت مداری او بود


رئیس مجمع عالی بسیج قم با بیان این که در قطار انقلاب عده ای از افراد پیشینه انقلابی گری مبرهنی داشتند اما نتوانستند تا آخر معیت با ولایت فقیه داشته باشند، گفت: بهره مندی از انوار قرآن از راه های ارتقای درجه معرفت انسان هاست.

حجت الاسلام و المسلمین حسین جوشقانیان، رئیس مجمع عالی بسیج استان قم، در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی با بیان این که بر اساس آیه 54 سوره مائده هر کس از قطار ارزش های انقلاب پیاده شود، ارتدادش ارتداد سیاسی است، گفت: هر کس از حمایت ارزشهای انقلاب دست بردارد دچار ارتداد سیاسی شده است.
رئیس مجمع عالی بسیج قم با بیان این کهدر محک و آزمون سران بصره عده ای که همواره در رکاب امیر مومنان(ع) بودند، با کفر و نفاق در مقابل امیر مومنان(ع) ایستادند، تصریح کرد: در حقیقت آنانی که داعیه تحجد و ختم قران داشتند مقابل امیر مومنان(ع) و رسول خدا(ص) ایستادند و داعیه اسلام و انقلابی گری خود را کنار گذاشتند.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان این که کسانی که صرفا امام رضا(ع) را دوست دارند اما پا به میدان عمل نمی گذارند و هر کار می خواهد می کند به دلخواه خود است اینان بهره لازم را نمی برند و در بزنگاه ها به عمق دره ها می افتند، افزود: بر اساس بیان امام باقر هرکس اطاعت و تبعیت از ائمه اطهار داشته باشد، ما دستش را می گیریم.
وی با بیان این که عده ای ممکن است همواره با ولایت همراهی نداشته باشند، گفت: آن عزاداری و حزن و اندوهی که انگلیسی ها تشویق می کنند و برای آن کف می زنند پسندیده نیست و این عزاداری پایگاه تشیع را در عالم خراب می کند.
جایگاه والای شهید تندگویان در ایمان، باور، معرفت و مقام ایمانی
رئیس مجمع عالی بسیج قم با بیان این که شهید تند گویان وزیر نفت ایران در شکنجه گاه های بعثی قرآن می خواند و از این کتاب الهی مدد می گرفت و پس از 11 سال شکنجه با شکستگی های مختلف در بدن به شهادت رسید، خاطر نشان کرد: مومنان با درجه بالاتری در آزمون الهی پذیرفته می شوند همانطور که تندگویان در ایمان، معرفت و مقام ایمانی جایگاه والایی داشت.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان این که در قطار انقلاب عده قابل توجهی از افراد پیشینه انقلابی گری مبرهنی داشتند اما نتوانستند تا آخر معیت با ولایت فقیه داشته باشند، اظهار کرد: بهره مندی از انوار قرآن و تفکر در آیات آن را از راه های ارتقای ایمان و درجه معرفت انسان هاست.
وی با بیان این که رستگاری بر اساس سوره مومنون از آن کسانی است که برخوردار از حض ایمان هستند، یادآور شد: در حقیقت ایمان به غیب، ملکوت، خدای متعال، صراط، میزان، برزخ، رسل و کتب الهی ائمه اطهار زمینه ای برای آرامش و نشاط عمیق تر بشریت می شود و همه اعتقاد داریم اهل دنیا نمی توانند مثل اهل ایمان لذت ببرند.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان این کهمومنان به خاطر لذت پایدار و عمیق در سخت ترین لحظات نیز از آرامش برخوردار هستند، بیان کرد:خوشی اهل دنیا و لذت هایشان سطحی و زود گذر است اما اهل ایمان لذت های عمیق تری دارند آنطور که حضرت زهرا(س) در اوج مصیبت ها با فجایع بنی امیه می فرماید جز زیبایی چیزی ندیدم.


در کوران حوادث ماهیت و ذات انسان ها شناخته می شود
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان این که مراقب باشید در برابر جنس مخالف خود آرایش و جلوه گری نکنید و اینگونه کانون خانواده های خودتان را مرکز مهر، عاطفه، شفقت و همدلی قرار دهید، تصریح کرد: زنان و مردان مومن باید با کنترل چشمان خود به نامحرم نگاه نکنند و بدانید که اهل ایمان حظ و بهره معنویشان فراخ تر است.
وی با بیان این که شیطان دل ها را از هم دور کرده و میان انسان ها تنفر ایجاد می کند، گفت: ایمان مراتبی دارد و همه افراد در مراتب ایمان یکسان نیستند آنطور که سلمان و ابوذر درجات مختلفی از ایمان را داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان این که همین که به زبان گفتیم مسلمانیم کفایت نمی کند و در کوران حوادث ماهیت و ذات انسان ها شناخته می شود، ابراز کرد: در احوالات مختلف زندگی خداوند انسان را امتحان می کند و آزمون و سنجش سنت الهی برای همه بندگان است.
حضور عظمت برگرفته از روح ایمانی در شهدای والامقام
رئیس مجمع عالی بسیج قم با بیان این که اکثر شهدای ما در دفاع مقدس امام راحل(ره) را از نزدیک ندیدند، افزود: آنان در لحظات اخر عمر گفتند که سلام من را به امام برسانید و بگویید نگذاشتیم حرفت بر زمین بماند و این عظمت برگرفته از روح ایمان است که باید برای جامعه ایمانی پیرامونی مان الگو معیار باشد.
حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با انتقاد از ضربه صهیونیست ها به اسلام خاطر نشان کرد: نحوه عزاداری و ارادت برخی ها علاوه بر اینکه دردی از جامعه دینی دوا نمی کندحتی نظام سلطه و استکبار را خشنود و خرسند می کند.
وی ادامه داد: سبک زندگی، سیره و معاش انسان ها باید با خواسته و اراده امام زمان مطابق باشد؛ همچنین ویژگی ممتاز سلمان ولایت مداری بود چراکه توحید، کرامت، پیشرفت و توسعه در اعتقادات در باور به ولایت عملا در رفتارش دیده می شد.

 


كد خبر: 17499  |  تاریخ درج خبر: 96/04/26  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا