امروز: پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

طرح دانش افزايي اساتيد ادبيات عرب در مدرسه علمیه نواب برگزار شد


طرح دانش افزايي اساتيد ادبيات عرب باموضوع كارگاه لغـت شناسي(روش شناسي استفاده از لغت در استنباط) به همت امور اساتید معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

حجت الاسلام ایزدی، مسئول اداره امور آموزشی سطح دو و سه حوزه علمیه خراسان، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي حوزه علمیه خراسان گفت: با توجه به دغدغه آیت الله عاملی، مدیر حوزه در ایجاد مدارس پشتیبان حوزه علمیه مدارسی همچون مدارس قرآن، کلام، ادبیات و فقه و فقاهت ایجاد شده و در مدرسه کلام نشست هایی نیز برگزار شده است.
وی با بیان این که تا کنون در مدرسه ادبیات پشتیبانی نسبت به برخی از بحث های ادبی حوزه علمیه خراسان انجام شده، تصریح کرد: هدف از این نشست ها پشتیبانی محتوایی اساتید حوزه علمیه خراسان است که مشغول تدریس بحث های ادبی هستند و در این راستا امروز کارگاه روش شناسی استفاده از لغت در مدرسه علمیه نواب برگزار شد.
مسئول اداره امور آموزشی سطح دو و سه حوزه علمیه خراسان با بیان این که در این کارگاه اساتید با سابقه 3 سال و 5 سال به پایین شرکت کردند، بیان کرد: این مدل اجرایی برگزاری کارگاهی را به استانهای خراسان شمالی و جنوبی نیز انتقال می دهیم.
حجت الاسلام ایزدی با بیان این که طرح دانش افزایی اساتید ادبیات عرب امروز با 4 کارگاه روش شناسی استفاده از لغت در استنباط با ارائه حجت الاسلام و المسلمین واسطی و با حضور 40 نفر از اساتید ادبیات عرب برگزار شد، خاطر نشان کرد: دلیل تاکید بر بحث لغت شناسی و کاربرد لغت این بود که امروزه در حوزه ادبی مغفول مانده است.
وی ادامه داد: در آینده با هدف پیشبرد مدرسه ادبیات در بحث های صرف، بلاغت و ترجمه از اساتید طراز اول کشور استفاده کرده و از اساتید استان نیز جهت شرکت در این کارگاه و بحث و تبادل نظر دعوت می کنیم.

 


كد خبر: 17503  |  تاریخ درج خبر: 96/04/26  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
عمار: سلام علیکم ممنوم ومتشگریم ارجناباستاد ایزدی عزیز ازخداوند متعال توفیقات روز افزون برای حضرتعالی داریم
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا