امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

60 تن از طلاب حوزه علمیه خراسان معمم شدند


مراسم عمامه گذاری 60 تن از طلاب حوزه علمیه خراسان به همت معاونت فرهنگی اجتماعی این حوزه در تالار آیینه(ولایت) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در خصوص هجوم دشمن به اساس فکری نظام اسلامی، گفت: طلبه انقلابی مطابق نیاز های جامعه ایفای نقش می کند و این را بدانیم که طلاب مرزبان مرزهای فکری جامعه هستند.
وی با بیان اینکه امروز طلبه فاضل از مردم، با مردم و در میان مردم عمل و اظهار نظر می کند که در این جهت نیز اندیشه و عمل انقلابی از طلاب حوزه علمیه انتظار می رود، ابراز کرد:طلاب در این راه و برای کسب علم و دانش نباید توقف کنند و هر روز برای رفع شبهاتی که در میان مردم است، دانش خود را افزایش دهند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در خصوص شبهات مطرح در جامعه اظهار کرد: درحال حاضر شبهات بسیار زیادی از طریق فضای مجازی در حال انتقال به جامعه است که این امر نیز رشد طلاب را نسبت به دهه های قبل در زمینه های مختلف می طلبد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان به پیروزی های جبهه مقاومت در خط مقدم میادین نبرد اشاره و خاطرنشان کرد: با تدبیر ویژه مقام معظم رهبری و تلاش و مجاهدت حزب الله، سردارسلیمانی و تلاش های مجاهدانه مدافعان حرم پیروزی های خوبی در جبهه های جنگی رخ داده است و در عین حال ما به فتوحات فکری و فرهنگی نیاز داریم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید جایگاه علم و عالم را بدانیم، خاطر نشان کرد: علم فقه فقط احکام رساله عملیه نیست و فقیه عبارت از کسی است که فهم دین دارد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در تقسیم بندی فقه اکبر و فقه اصغر، یادآور شد: فقه اکبر مربوط به اخلاق کریمه است و دروسی که در حوزه های علمیه تدریس می شود مربوط به فقه اصغر می باشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان به ویژگی های فقیه اشاره و اظهار کرد: فقیه کسی نیست که تنها فرمول علمی بلد باشد بلکه فقه باید در جان فقیه جای گرفته و اخلاق و رفتار او مبتنی بر کارها و دستورات دینی باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه نوری که خداوند متعال از آن سخن گفته است درون خانه ائمه اطهار(ع) یافت می شود، افزود: رمز بقای شهدا نظر کردن آن ها به وجه الله است و اگر بخواهیم اخلاق و عمل ما نیز باقی بماند باید مانند آنان به وجه الله نظر کنیم چرا که رمز بقای موجودات همین است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که رفتار و گفتار طلاب الگوی جامعه اسلامی است، تصریح کرد: نقش عالمان دین پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جامعه پررنگ تر شده و جامعه اسلامی از آنان در زمینه های مختلف انتظار اظهار نظر دارد.
وی در پایان سخنان خود گفت: حفظ حرمت لباس و شخصیت طلبه هم باید رعایت شود چرا که لباس تقوا، دین و معنویت است و شناخت طلاب در این کسوت و با این لباس از اهمیت ویژه ای در جامعه بر خوردار می باشد. 


كد خبر: 17730  |  تاریخ درج خبر: 96/05/15  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا