امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
عضو اتاق تبلیغ خراسان:

راه رستگاری و سعادت پیروی از سیره نبوی و مکتب اهل بیت(ع) است


عضو اتاق تبلیغ خراسان گفت: جز اسلام هیچ دین دیگری پذیرفته نیست و اگر کسی می خواهد تا در روز قیامت در زمره شهدا، انبیا، صلحا، اهل تقوا، ورع و پاک نفسی باشد باید از سیره نبوی و مکتب اهل بیت(ع) تبعیت کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمين سید جعفر طباطبایی، عضو اتاق تبلیغ خراسان، در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی با بیان این که هدف از زیارت ائمه اطهار این است که روحمان با آنان پیوند برقرار کند که این سرمنشا برکات معنوی است، گفت: پیوند روحی ما باید با ائمه اطهار و خداوند متعال برقرار شود.
وی با بیان این که ده ها هزار قلم به دست، بیانات امام رضا(ع) را در بدو ورود به خراسان می نوشتند که این نشان می دهد در آن زمان ملا فراوان بود که همه پیوند با وجود ایشان برقرار کرده بودند، تصریح کرد: این پیوند ارزش بسیاری دارد چراکه امام رضا(ع) شهادتشان را بشارت داده و اینطور گفته بودند که مرا کسی که آشنای به حقمان باشد در بقعه مبارکه زیارت نمی کند مگر اینکه من در روز قیامت او را به مقامی والا منتقل می کنم.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با بیان این که اگر کسی فلسطین و یهود را پیروی کند، این رفتار نزد خداوند متعال ارزش، جایگاه و مقامی ندارد، خاطر نشان کرد: جز اسلام هیچ دین دیگری پذیرفته نیست و اگر کسی می خواهد تا در روز قیامت در زمره شهدا، انبیا، صلحا، اهل تقوا، اهل ورع و پاک نفسی باشد باید از سیره نبوی و مکتب اهل بیت تبعیت کند.
حجت الاسلام والمسلمين طباطبایی با بیان این که امام صادق(ع) در بیانی اینطور فرمودند که من در روز قیامت دست زائران مضجع و تربت پاک امام رضا(ع) را گرفته و آنان را برترین درجات می رسانم، اظهار کرد: ایشان می فرمایند زائر قبر نوه ام علی بن موسی الرضا(ع) از همه زائرین جایگاه برتری و بالاتری دارد.
وی با بیان این که در روز قیامت سه ندا بلند می شود بیان کرد: ندای اول این الرجبیون است یعنی آنانی که احترام، ارزش و منزلت ماه رجب را حفظ کردند کجایند؛ ندای دوم این الرضیون است بدین منظور که آنانی که به زیارت امام رضا(ع) رفتند کجایند و ندای سوم آن کسانی که ائمه را یاری کردند فرا می خوانند.
عضو اتاق تبلیغ خراسان ادامه داد: کسانی که ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت را یاری کردند از میان جمع با صورت نورانی بر می خیزند و آنان را در محضر رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار برده و می گویند اینان کسانی هستند که به حرف و سخن ما گوش کردند، به دستوراتمان عمل کردند و جایگاه زائرین ویژه و خاص را دارند.
حجت الاسلام والمسلمين  طباطبایی با بیان این که امام صادق(ع) این چنین فرمودند که زائرین قبر علی بن موسی الرضا(ع) نزد خداوند متعال مقام و جایگاهشان از همه برتر و بالاتر است ابراز امیدواری کرد تا به عنوان زائر حقیقی حضرت برگزیده شویم.
وی با بیان این که امروزه ائمه اطهار از ما شیعه بودن در مسیر اهل بیت را طلب می کنند و باید علاوه بر قرار گرفتن در زمره دوستداران آنان تلاش کنیم تا شیعه شان باشیم، ابراز کرد: رفتار هر طلبه باید مطابق با اخلاق دینی باشد و در این رفتار و کردار از هرگونه دستورات واهی غرب و شرق دوری کند تا نسل های آینده نیز مصون بمانند.
 


كد خبر: 17794  |  تاریخ درج خبر: 96/05/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا