امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نشست توجیه سیاسی با محوریت اندیشه های سیاسی امام راحل(ره) و رهبری برگزار شد


نشست توجيه سياسي با حضور معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علميه قم و نماينده طلاب سبزوار در قم با موضوع انديشه هاي سياسي امام و رهبري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست توجيه سياسي با حضور معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علميه قم و نماينده طلاب سبزوار در قم با موضوع انديشه هاي سياسي امام و رهبري برگزار شد.
در ابتدای این نشست توجیه سیاسی، حجت الاسلام والمسلمین ثباتي مقدم، مدیر حوزه علمیه سبزوار به ارائه گزارشي از وضعيت دوره تثبيتي طلاب در مدارس علمیه این شهرستان پرداخت.
در ادامه حجت الاسلام سعيدي، عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، به طلاب جديد الورود توصيه کرد که قدر و منزلت طلبگي را بدانيد و با جديت و پشتكار خودتان، امام زمان(عج) و والدين را خوشنود كنيد.
عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان حدیثی در فضل علم و عالم، مراد از علم را در روایات دینی علم دین دانست و به سه شاخصه مهم و اساسی يك حوزوي كه در امام راحل(ره) جمع شده اشاره کرد.
وی این سه شاخصه را جهاد علمی حضرت امام خمینی(ره)، نیت صادقانه و اخلاص ایشان و بعد حماسی مکتب امام راحل(ره) دانست و خاطر نشان کرد: نیت صادقانه ایشان رنگ الهی به زندگی شان بخشیده بود.
حجت الاسلام سعیدی در ادامه با اشاره به بعد حماسی مکتب امام خاطر نشان کرد: بر اساس بیانات امام راحل(ره) حوزه های علمیه باید سکاندار نظامات اجتماعی باشند و در سیره امام خمینی(ره) نیز می بینیم برخورد متواضعانه با مردم، تسخیر قلب همگان و زهد و ساده زیستی خصوصیت های بارز ایشان بود.
عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در بخش ديگري از سخنان خود به درايت و هوشمندي رهبر معظم انقلاب اشاره و اظهار کرد: ايشان نسبت به نفوذ دولتهاي مستكبر و مستبد در راستای استحاله انقلاب اسلامی هشدار داده اند و حوزه های علمیه بايستی سد محكم و غیر قابل نفودی در برابر نفوذ دشمن باشند.
وی در پایان خنثي شدن توطئه دشمنان در ماجراي سند آموزشي يونسكو را از جمله تدابير حكيمانه رهبر معظم انقلاب دانست و با توصيه طلاب به رعايت ذي طلبگي، آنها را به عنوان سفيران امام عصر(عج) براي امر به معروف و نهي از منكر دانست.
 


كد خبر: 17805  |  تاریخ درج خبر: 96/05/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا