امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اخلاص، عامل مقابله با برنامه های دشمنان علیه حوزه علمیه است


امام جمعه موقت تهران : امروز دشمن برای ضربه زدن به حوزه های علمیه سرمایه گذاری کرده است که در این فضا به بهره گیری از ویژگی ایمان و اخلاص در مجاهدت نیاز داریم.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، صبح امروز در دوره تربیت و تعالی حوزه های علمیه استان تهران در هتل محمد رسول الله(ص) مشهد مقدس با اشاره به لزوم حرکت تمام عیار در مصاف با کفر جهانی که به همه امکانات مجهز می باشد، اظهار کرد: امروز دشمن برای ضربه زدن به حوزه های علمیه سرمایه گذاری کرده و نسبت به مرجعیت، دین، عرفان و چهره های مقدس برنامه ریزی می کند که در این فضا به بهره گیری از ویژگی ایمان و اخلاص در مجاهدت نیاز داریم.
امام جمعه موقت تهران توکل، عزم و توسل به حضرت زهرا(س) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را مهم خواند و با تاکید بر ضرورت تحول در حوزه های علمیه، گفت: ما به دنبال صدور انقلاب به جهان هستیم یعنی اگر امام راحل انقلاب را برای ایران و قم می خواستند، امروز این تحول جهانی نبود و مقاومت لبنان، یمن و شیعیان نیجریه را نداشتیم. ما می خواهیم فرا زمانی بوده و زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشیم.
وی شناخت تاکتیک ها، مقابله با دشمن، شناسایی نفوذی ها را از اموری دانست که باید نسبت به آن اهتمام داشت و در این زمینه اظهار کرد: حرکت تمام عیار، جهادی، ایثارگرانه و همه جانبه لازم است و باید همه روش، سیستم، برنامه، چشم انداز، امکانات را با مطالعه پیش برد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی، با بیان این که مبلغانی رساتر و کافی تر از خاتم الانبیا(ع) نیست، ابراز کرد: شان و وجود حضرت رسول(ص) جلوه کامل خداوند متعال و تجلی حق تعالی بود و به اعجاز مجهز بودند به طوری که بیش از 4 هزار از معجزات ایشان نقل شده است که قرآن کریم در راس آن قرار دارد.
وی با بیان اینکه خداوند متعال وجود امیرمومنان(ع) را برای حقانیت رسول خدا(ص) ابراز کرده است، گفت: امیرمومنان(ع) نیز با آن ظرفیت، نورانیت، هیمنه و حقیقت و با ویژگی تولد در خانه خدا و شان نزول آیاتی مانند «هل اتی» که درباره این خاندان است، همانند پیامبر(ص) نسبت به تبلیغ دین اهتمام داشتند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به خانه نشینی حضرت علی(ع) به عنوان مظهر اسلام ناب و حقیقت وجود پیامبر اکرم(ص)، خاطر نشان کرد: جریان انحرافی در آن دوران با همه ابزار و امکانات برابر جریان حق قرار گرفت که این امر برای ما عبرت است و می طلبد تا تامل شود که چگونه اوضاع دگرگون و خلافت الهی و حکومت دینی بعد از رسول خدا(ص) و خانه نشین کردن امیرمومنان(ع) به حکومت ساختگی و حاکمیت زور و تزویر تبدیل شد.
وی با این مقایسه که عامل نفوذ وهابیت با وجود علمای صالح و برجسته، کم کاری در تبلیغ نیست، گفت: پیامبر(ص) در تبلیغ کم نگذاشتند اما انحراف ایجاد شد یعنی در صورتی که مردم پرچم حاکمیت را در دستان امیرمومنان(ع) قرار می دادند، انحراف ایجاد نمی شد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با تاکید بر اینکه این امر نشان می دهد که حاکمیت از سرنوشت سازترین مسائل و همه چیز به آن استوار است، اظهار کرد: اگر نظام حاکمیتی در کشورهای اسلامی سالم باشد انحرافات یمانی، داعش و وهابیت را نخواهیم داشت؛ یعنی تاریخ اسلام نشان داده که سیاست و حکومت به اندازه ای ارزشمند است که اگر پرچم حاکمیت در دستان فردی مانند حضرت علی(ع) نباشد، ارتداد نیز ایجاد می شود.
وی توضیح داد: ارتدادی که در دوران خانه نشینی امیرمومنان(ع) پیش آمد ارتداد در ترک زکات نبود بلکه امری سیاسی مدنظر سکولار بود که امروز نیز به دنبال آن هستند و دنیای کفر با در اختیار گرفتن فضای کلی جهان توسط رسانه ها از آن پشتیبانی می کند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه محبوب خدا می تواند جریان حاکمیت الهی را در میان مردم در خصوص زمینه تکامل بشریت به سوی توحید حفظ کند، ابراز کرد: فرد ارزشی که در عرصه جهاد، تقوا و معنویت حضور داشته باشد می تواند جریان بخش و پاسدار حکومت حق باشد و بشریت را از افتادن در وادی انحراف حفظ کند.
وی با اشاره به اینکه کسانی می توانند پرچم حضرت علی(ع) را در اهتزاز نگاه دارند و حکومت فسق را کنار بزنند که محبوب خداوند باشند، توضیح داد: از جان گذشتگی، اهل تقوا، علم و معرفت بودن، هدف خدایی داشتن و جهاد در راه حق به عنوان محبوب ترین امور از ویژگی های اینگونه افراد است.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی ویژگی دیگر اینان را استمرار حکومت حق الهی، نرم خویی نسبت به مومنان و قاطعیت و سخت و شکست ناپذیر بودن در برابر کفار دانست و اظهار کرد: حفاظت از حکومت الهی دشواری هایی مانند زخم زبان، جو سازی، مخالفت های فراوان، تهمت و ترور به دنبال دارد که در نتیجه فضای سنگینی که کفر و استکبار و از همه سخت تر، منافقین تحمیل کرده اند مرد میدان می خواهد.

 


كد خبر: 17819  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا