امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نقاط غفلت ما، مرکز سرمایه گذاری دشمنان نظام و انقلاب است


وزیر اسبق اطلاعات با بیان این که امروز دستگاه نظامی آمریکا با استفاده از همین شبکه های ماهواره ای و مجازی به جان دنیا افتاده اند، گفت: سرمایه گذاری امروز دشمنان بر روی حوزه های علمیه به عنوان منشا انقلاب باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مصلحی، وزیر سابق اطلاعات، در دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان حوزه های علمیه استان تهران در هتل محمد رسول الله(ص) مشهد مقدس به ضرورت بحث نفوذ اشاره و اظهار کرد: بیان چندین و چند باره واژه نفوذ در بیان مقام معظم رهبری گواه خوبی بر اهمیت این موضوع در کشور دارد.
تاکید بر نقش ویژه و خاص حوزه های علمیه در شکل دهی به حرکات مردمی
وی با بیان این که این جمع در استان تهران تحت عنوان بسیج اساتید در کنار یکدیگر انسجام پیدا کرده اند که بی شک تاثیرگذاری خاصی در جهت دهی به حرکات ارزشی و انقلابی داشته تصریح کرد: روحانیت و حوزه های علمیه همواره در شکل دهی به حرکات مردمی جایگاه ویژه ای داشته و اصل و اساس انقلاب نیز از حوزه های علمیه نشات گرفته است.
اهداف نفوذ متوجه 3 رده مردم، مسئولین و نخبگان جامعه اسلامی است
وزیر اسبق اطلاعات با بیان این که هدف نقشه ها و دسیسه های دشمن توقف صدور انقلاب از طریق حوزه های علمیه است، به تبیین اهداف و راهبرد های نفوذ دشمنان پرداخت و خاطر نشان کرد: دشمنان همواره تلاش کردند تا این نفوذ در رده مردم، مسئولین و نخبگان جامعه اسلامی دنبال شود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با بیان این که مقام معظم رهبری بر اساس مطالعه دقیق و همه جانبه اطلاعاتی، نفوذ را موردی و جریانی دانستند که در نفوذ موردی دشمن طراحی و فردی را جاسوس می کند، بیان کرد: این نوع در طول تاریخ زندگی بشری سابقه دیرینه ای داشته و یکی از مهمترین اهداف جاسوسی دشمنان در راستای ترور فیزیکی و نابودی افراد است.
وی با بیان این که منافقین در دهه شصت هفده هزار انسان را در رده های مختلف به خاک و خون کشیدند، خاطر نشان کرد: داعش امروز طراحی سنگینی برای کشورهای منطقه دارد آنطور که بسیاری از حوادثی که به راحتی از کنار آن عبور می کنیم، حوادث معنا داری هستند و امروز در شبکه های ماهواره ای آموزش هایی در این خصوص داده می شود.
وزیر اسبق اطلاعات با اشاره به ترور شخصیتی دشمنان نظام و انقلاب یادآور شد: در حقیقت دشمنان تلاش می کنند تا همراه با شخصیت ها افرادی را بگذارند که آنان را از ارتفاع بیاندازند؛ در حقیقت در ترور شخصیتی نظام فکری فرد هدف گرفته می شود و باید حوزه های علمیه در پاسخگویی به شبهاتی که امروز در کتب افراد ضد نظام نوشته می شود بکوشند.
نقاط غفلت ما، مرکز سرمایه گذاری دشمنان نظام و انقلاب است
حجت الاسلام و المسلمین مصلحی با بیان این که دشمن در نفوذ موردی طوری بر فرد سرمایه گذاری می کند تا او به مرکز قدرت برسد و سپس او را از جایگاه و منصب می اندازد، ابراز کرد: برخی اوقات از تدوین تاریخ غفلت کردیم و دشمن دقیقا در همین نقاط غفلت ما از هر جریانی، به شدت سرمایه گذاری کرده تا اهداف شوم خود را دنبال کند.
وی با اشاره به کوشش فراوان یهود و صهیونیست در تدوین مطالب خلاف واقع در تاریخ، از حوزویان و روحانیت خواست تا در راستای پاسخگویی به این شبهات همت گمارند و گفت: امروز یهود و صهیونیست با نفوذ موردی فردی را به مرکز حکومت می رسانند و سپس مقاصد نفوذ خود را از این راه در آن فرد و جامعه اعمال می کنند.
هدف اصلی دشمنان حساسیت زدایی افکار عمومی نسبت به دشمنان نظام و انقلاب است
وزیر اسبق اطلاعات هدف اصلی دشمنان در نفوذ را خوش بین سازی آنان نسبت به دشمن اصلی و درجه یک نظام اسلامی یعنی آمریکا دانست و تصریح کرد: شما روحانیت و حوزویان امروز در میان مردم هستید و باید نسبت به هدف اصلی آنان که حساسیت زدایی افکار عمومی نسبت به دشمنان نظام و انقلاب است مبارزه کنید.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی بازتعریف معادله جدید و تغییر جایگاه دوست و دشمن را ملاک اصلی اقدامات غرب دانست و گفت: در همین انتخابات غرب به دنبال ایجاد دو قطبی در چهار محور و جهت جنگ و صلح، گشایش و انسداد، تعامل و انزوا و بازشدن و بسته شدن فضای داخل کشور با همه توان و قوا بودند که به حمد الله به ثمر ننشست.
وی با بیان این که متاسفانه امروز این اندازه که نیروهای انقلابی را مورد تعرض قرار می دهند استکبار مورد تعرض قرار نمی گیرد که این از دسیسه های شوم دشمنان است، اظهار کرد: امروز دشمنان تلاش می کنند تا با تغییر جایگاه دوست و دشمن و بدبینی نسبت به نیروهای وفادار به نظام و انقلاب اهداف شوم خود را دنبال کنند و نگرش دنیا را نسبت به نظام تغییر دهند.
سرمایه گذاری امروز دشمنان بر حوزه های علمیه به عنوان منشا انقلاب است
وزیر اسبق اطلاعات با بیان این که امروز دستگاه نظامی آمریکا با استفاده از همین شبکه های ماهواره ای و مجازی به جان دنیا افتاده اند، بیان کرد: پس از فتنه 88 سازمان سیا آمریکا در تحلیلی بیان کرده بود که از اول انقلاب همه سرمایه گذاریمان را بر نفوذ در دانشگاه ها گذاشته ایم، غافل از اینکه باید تاکیدمان بر حوزه های علمیه به عنوان منشا انقلاب باشد.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی ادامه داد: انقلاب از حوزه ها نشات گرفته، نظام فکری آن را حوزه دنبال می کند و بدین سبب سرمایه گذاری اصلی دشمنان نظام و انقلاب نیز بر حوزه های علمیه است.
وی با اشاره به بیان واژه استکبار در لسان قدرت های بزرگ و مسئولین برجسته کشور اظهار کرد: واژه استکبار عقبه قرآنی دارد و بیان آن در لسان مدیران برجسته کشور نیز حساب شده است؛ دشمنی امروز ما نیز با این کشورهای غربی از جمله اروپا و آمریکا بر سر اختلاف نظر آنان با اصول اساسی و مبانی انقلاب اسلامی است.
تحریف در الفاظ انقلابی و گفتمان انقلاب از سوی دشمنان
وزیر اسبق اطلاعات در ادامه تضعیف مبانی گفتمان انقلاب اسلامی و بازتعریف جدید غیر اصیل و غیر منطبق با اندیشه امام راحل(ره) را از دیگر اهداف دشمنان دانست و بیان کرد: امروز این یک ضرورت است که گفتمان امام راحل برای مردم تبیین شود و دشمنان به شدت به دنبال تحریف در الفاظ انقلابی، گفتمان انقلاب و تزلزل در اعتقاداتند.
حجت الاسلام و المسلمین مصلحی بدبینی نسبت به نیروهای مومن و انقلابی، به هم ریختگی انسجام و یکپارچگی نیروهای داخلی با هدف فرسایش ظرفیت های نظام، زیبا جلوه دادن اقدامات اشتباه و القا روحیه یاس و ناامیدی را از دیگر اهداف دشمنان دانست و خاطر نشان کرد: همه باید با همت مضاعف تلاش کنند تا این دو قطبی و انسجام نیروهای انقلابی از بین نرود.
وی با بیان این که امروز قصد دشمنان نظام و انقلاب عبور از خطوط قرمز، تحریف حق و حقیقت و ارائه تفسیر باطل است، ابراز کرد: باید در برابر هجمه سرسختانه دشمنان ایستادگی و با آنان مقابله کرد.

 


كد خبر: 17820  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا