امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

آغاز به کار نخستین دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه تهران


نخستین دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه تهران صبح امروز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در محل هتل محمد رسول الله مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نخستین دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه تهران صبح امروز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در محل هتل محمد رسول الله(ص) مشهد مقدس آغاز به کار کرد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در مراسم افتتاحیه این دوره دو روزه، به تبیین ویژگی های اساتید بسیجی حوزه های علمیه پرداخت و گفت: کسانی می توانند حکومت حق را پاسداری کرده، آن را جریان داده و بشریت را از افتادن در وادی انحراف حفظ کنند، باید این شاخصه را داشته باشند که آنچه محبوب خداست در وجود آنان به خوبی محرز باشد.
نماینده ولی فقیه در سپاه استان تهران و رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور سخنران بعدی این مراسم بود که طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از شکل گیری بسیج اساتید حوزه های علمیه با پیگیری های نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آن را عاملی در پیشبرد اهداف حوزه های علمیه قلمداد کرد و گفت: حوزه های علمیه باید آرمانی بیندیشند، تمدن ساز باشند و همانند جنبش های دانشجویی که بدون دلسردی و با صلابت سخن می گویند، برای رفع شبهات علیه نظام بکوشند.
سخنران سوم مراسم افتتاحیه نخستین دوره تربیتی اساتید بسیجی حوزه های علمیه تهران، حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اسبق اطلاعات بود که به مرور شیوه های گوناگون نفوذ دشمن در میان ارکان گوناگون کشور پرداخت.
پایان بخش برنامه های نوبت صبح این مراسم، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص تقابل جریان لیبرال با پیروان اسلام ناب محمدی(ص) بود که ایشان به بیان نکات مهمی پیرامون جریان شناسی احزاب و گروه های سیاسی به وجود آمده در عمر انقلاب اسلامی پرداخت و وجوه اشتراک این گروه ها را تبیین کرد.
گفتنی است، برنامه های نخستین روز از دوره تربیت و تعالی اساتید بسیجی حوزه های علمیه تهران عصر امروز با برگزاری چهار کارگاه درباره موضوعات «نفوذ و ابعاد آن»، «خدمت رسانی اجتماعی حوزه های علمیه»، «کارکرد، جایگاه و رسالت های بسیج اساتید و نخبگان» و «حوزه علمیه انقلابی و بصیرت افزایی» به کار خود ادامه می دهد.
شایان ذکر است؛ اختتامیه این دوره تربیت و تعالی ظهر فردا با سخنرانی آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان، کارشناس و خطیب کشوری وحجت الاسلام و المسلمین رحیمی صادق، مدیر حوزه علمیه تهران برگزار می شود.

 


كد خبر: 17822  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا