امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

روحانیت در رأس جامعه قرار دارد/ اصحاب رسانه حوزه را بیشتر به جامعه معرفی کنند


استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان گفت: روحانیت در رأس جامعه قرار دارد و باید با مردم در ارتباط باشد.

آیت الله  معلمی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: روحانیت از زمان گذشته تا امروز در مسجد، مدارس، ادارات و ... حضور بسزایی داشته و مسائل مختلف جامعه به ویژه احکام را تصریح و تدوین می کنند زیرا این روحانیت در رأس جامعه قرار دارد.
وی افزود: همانطور که تبیین حقانیت دین و هدایت جامعه و تحصیل و تدریس در حوزه های علمیه باید از جمله فعالیت های روحانیت باشد، می بایست در برنامه روزانه خود با آحاد مردم ارتباط داشته باشد.
آیت الله معلمی با اشاره به تاثیر خبررسانی و رسانه های حوزوی در معرفی حوزه علمیه به جوانان با توجه به فضای ارتباطی امروز که در اختیار آنان قرار دارد، تصریح کرد: رسانه ها می توانند نقش موثری در تعامل حوزه های علمیه و طلاب با جامعه داشته باشند و حوزه و حوزویان را بیش از پیش به جامعه معرفی کنند که این امر به گونه ای باعث جذب آنان به این نهاد دینی می شود.
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان در ادامه با تاکید بر اینکه اغلب آحاد مردم نسبت به بسیاری از خصوصیات جامعه به ویژه مسائل حوزه علمیه بی خبرند، گفت: زحمت کشان این عرصه در صورتی که همه مسائل را به طور واضح و آشکار بیان و فضائل بزرگان و علما و خدماتی که آنها برای دین و جامعه اسلامی انجام می دهند را معرفی کنند، تاثیر بسزایی در تعاملات طلاب و مدارس علمیه با جامعه خواهند داشت.
آیت الله معلمی در توصیه به خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان کرد: خبرنگار و گزارشگر قبل و بعد از تهیه خبر و گزارش خود باید تحقیقات لازم را انجام دهد تا از موثق بودن و صحت مطلب مطمئن شود که در نتیجه اخبار غیر واقع در جامعه منتشر نشود و ذهن مردم تحت تاثیر آن به مسائل جامعه سوء ظن پیدا نکند.


كد خبر: 17824  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا