امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اصحاب رسانه نقش اساسی در فرهنگ سازی جامعه دارند


امام جمعه تربت حیدریه گفت: اداره نظام اسلامی در همه ابعاد با فعالیت مسئولان و مردم دو طرفه است و این فرهنگ سازی متوجه خبرنگاران و اصحاب رسانه است.

حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا عصمتی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: فعالیت خبرنگاران خطیر و حائز اهمیت بوده و تبلور و تجلی هر واژه در وصف یک خبرنگار ناشر پیام دین مبین اسلام در مجموعه نظام الهی معنا و مفهومی روشن پیدا می کند و رسالت خبرنگاران نظام اسلامی بیان معارف حق است که این امر در نظام غرب نیست.
وی تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید واقعیت ها را بازگو کنند تا مردم ضمن آشنائی با این حقايق  برای جبران کاستی ها و رفع نواقص با مسئولان و کارگزاران کشور همراه شوند.
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه انعکاس کمبودها و کاستی ها در فضای جامعه مانعی ندارد، خاطر نشان کرد: کمبودها و نواقص باید بطور منصفانه منعکس شود اما بزرگنمایی برخی کاستی ها، خدمات مسئولان و نظام را زیر سوال برده که به لحاظ اخلاق اسلامی قطعا این نوع رفتارها مناسب و شایسته نیست.
رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی اظهار کرد: برخی از کمبودها متوجه مسئولان نیست، لذا اداره نظام اسلامی دو طرفه است و نیاز به فرهنگ سازی برای مردم دارد و این رسالت اساسی اصحاب رسانه و خبرنگاران محسوب می شود.


كد خبر: 17826  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا