امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

جهاد بانوان انقلابی، پشتیبانی از روحانیون برای دفاع از نظام و انقلاب است


امام جمعه موقت تهران گفت: اگر بانویی بتواند مصائب را تحمل کرده و از این که در خدمت دین قرار گرفته تا روحانی را برای خدمت به اسلام پشتیبانی کند شکرگزار باشد جهاد کرده و جایگاهش همسطح با حضرت زینب(س) است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، در جمع خانواده اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه تهران در هتل محمد رسول الله(ص) گفت: هیچ رزمنده، مجاهد، مجتهد و عارفی بدون هماهنگی خانواده خویش به پیروزی و موفقیت دست پیدا نمی کند.
وی در ادامه به چندین نمونه بارز از انسان های موفق اثرگذار در جهان تشیع اشاره کرد که در طی حیات بابرکت خود از یاری همسران برخوردار شده اند و تصریح کرد: مرحوم علامه طباطبایی فیلسوف بی نظیر، حکیم دانا، ریاضی دان، محقق و مفسری برجسته بود که همچون تفسیر شریف المیزان کسی در جهان تشیع ننوشته است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: چنین انسانی که چشمه زلال توحید، دائم الوضو و دائم المراقبه بود همواره سخن از حمایت و پشتیبانی همسر خویش در طی عمر با برکت خود می زد و با چنین باطن و سیر و سلوکی پس از دست دادن همسر خویش مرتبا شب های جمعه بر سر مزار او می آمد و از حیث درونی منقلب می شد.
علمای دینی موفقیت خود را مرهون همسران صبور خود می دانستند
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان این که همسر ایشان با این شان معنوی و علمی فوق العاده دخیل در همه جزییات زندگیشان بود و علی رغم زندگی و حیات در اوج فقر و گرفتاری دست از پشتیبانی شان برنداشت، خاطر نشان کرد: علامه طباطبایی این چنین می گفت که همه توفیقاتم را از همراهی با این سفر کرده داشتم، او بود که امور زندگیم را بر عهده داشت تا توانستم تفسیر المیزان را بنویسم و حتی لباسم را در حینی که متوجه نمی شدم برایم تعویض و شسشتو می کرد.
وی با بیان این که این چنین علمای برجسته دینی خود را مرهون زحمات همسران فداکار و صبور خویش در حیات دنیایشان می دانند، اظهار کرد: همسر امام راحل(ره) از آن نمونه های مبارز بود و این بانوی بزرگوار انقلابی در همه شرائط سخت و پیچیده تاریخی حتی خم به ابرو نیاورد و پا به پای امام در طی مبارزات با ایشان همراه بود.
همسر امام راحل(ره) حامی ایشان و حافظ انقلاب بود
امام جمعه موقت تهران با بیان این که همسر حضرت امام راحل(ره) همواره حامی ایشان و حافظ انقلاب بود، گفت: این نشان می دهد جایگاه بانوان هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم در حرکت های انقلابی، عاشورایی و جبهه ای می تواند در کلاس حضرت زینب(س) و حتی بالاتر از او حضرت فاطمه معصومه (س) وجاهت و مقامی والا را به دست آورد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان این که هرکس خدمتگزار به ولایت باشد و به عشق حاکمیت الهی زحماتی را متحمل شده و مشقت هایی را به جان بخرد قطعا مقام والایی پیدا می کند، یادآور شد: جایگاه اینان با عاشوراییان برجسته و والا است.
جهاد بانوان انقلابی، بسیج روحانیون برای دفاع از نظام و انقلاب است
وی با بیان این که خداوند متعال در قرآن کریم به بانوان دستور به عمل صالح و دوری از غضب و خشم را داده چرا که این غضب همه اعمال انسانی را می سوزاند، بیان کرد: اگر بانویی بتواند مصائب را تحمل کرده و از این که در خدمت دین قرار گرفته تا روحانی را برای خدمت به اسلام پشتیبانی کند شکرگزار باشد جهاد کرده و جایگاهش همسطح با حضرت زینب(س) است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که برای چنین بانویی خداوند متعال مرگ پاکیزه و شهادت قرار می دهد، ابراز کرد: قدر و ارزش چنین روزهایی را بدانید و خودتان را در محضر امامان معصوم تصور کنید چراکه در حقیقت همسرتان عالمان دینی و افسران جنگ نرم هستند و شما توفیق خدمت گزاری در مکتب اهل بیت(ع) را دارید.
 


كد خبر: 17828  |  تاریخ درج خبر: 96/05/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا