امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

طلبه مجاهد انقلابی باید دغدغه معنویت داشته باشد


امام جمعه موقت تهران از مدیران حوزه های علمیه انقلابی کشور خواست تا تکبعدی نباشند و نسبت به تقوا و معنویت طلاب حساسیت خاصی از خود نشان دهند و بیان کرد: یک طلبه مجاهد انقلابی باید دغدغه معنویت داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با بیان این که الگوی انقلاب در عصر ما حضرت امام راحل(ره) است، گفت: حوزه انقلابی حوزه در راستای همان رهبری امام راحل(ره) است.
امام خمینی(ره) مظهر واقعی اسلام ناب محمدی است
وی امام خمینی(ره) را مظهر واقعی اسلام ناب محمدی دانست و تصریح کرد: در برابر اسلام آمریکایی و غربی، اسلام منهای مدیریت و سیاست و در یک کلام اسلام تحجر، حضرت امام(ره) جلوه واقعی اسلام حق و حقیقت را با رفتار و کردار خود به مردم نشان داد.
امام راحل متعبد به احکام اسلامی بود
امام جمعه موقت تهران بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را شخصیتی ظلم ستیز، سلطنت ستیز و استکبار ستیز دانست و با بیان این که ایشان متعبد به احکام اسلامی بود و اهتمام خاصی به امور مسلمین داشت، خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) اسلام را همواره دین همیشگی در زندگی دنیوی و اخروی می دانست و این معلول ایمان و اعتقاد راسخ او به خداوند بود.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی ادامه داد: در حقیقت باور به خداوند متعال و عالم معاد، شناخت حقیقت اسلام، اعتماد و باور به وعده های حق الهی، اعتماد راسخ به فطرت پاک مردمی و ایمان به وجود قیامت همراه با باور نیروهای مردمی شخصیتی از امام ساخت که توانست در تحول جهانی پرچم پیروزی و نصر را بر قله های رفیع اسلام نصب کند.
طلبه انقلابی در تقابل با اسلام تحجر و آمریکایی است
وی طلبه انقلابی را طلبه ای دانست که در برابر اسلام تحجر، انزوا، مقدس مآبانه بی خاصیت و حتی اسلام آمریکایی یعنی اسلام سازش با ظلم، جور و هر گونه ستمی بایستد و بیان کرد: طلبه انقلابی به دنبال این است تا اسلام ناب عاشورایی و اهل بیتی(ع) را که اسلام شهادت است در علم و فضل خویش پیدا کند، آن را در دل بکارد و پیوسته باور و یقین داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در حقیقت طلبه انقلابی هرگز نباید اشرافی باشد، باید تا آنجا که امکان دارد اهل حسن و ارتباط صمیمی و نزدیک با جامعه پیرامونی باشد، مشکلات و مصائب روز زمان خود را بشناسد و با شناخت راهکار ها و راهبردهای رفع آن دقیقه ای در عمل انقلابی مبارزه با فساد و ظلم کوتاهی نکند و از دیگر سو اهل حسن ارتباط با جامعه باشد.
مدیران حوزه های انقلابی حساسیت به تقوا و معنویت طلاب نشان دهند/ طلبه مجاهد انقلابی دغدغه معنویت داشته باشد
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه از مدیران حوزه های علمیه انقلابی کشور خواست تا تکبعدی نباشند و نسبت به تقوا و معنویت طلاب حساسیت خاصی از خود نشان دهند و بیان کرد: یک طلبه مجاهد انقلابی باید دغدغه معنویت داشته باشد.
انقلابی گری هر امتی را از نهایت ذلت به اوج عزت می رساند
وی با بیان این که طلبه انقلابی مجاهد باید ملا و باسواد باشد چراکه فرد بی سواد و بی بهره از علم و دانش نمی تواند تحول ایجاد کند، خاطر نشان کرد: مدیران حوزه های علمیه انقلابی حتما نسبت به درس طلاب اهتمام داشته باشند و بدانند که انقلابی گری در هر جامعه ای، آن امت را از وابستگی و ذلت به استقلال و عزت در پرتو خون شهدا و روحیه انقلابی می رساند؛ همچنین هر عللی که انقلاب را به وجود آورد را باید عمیقا شناخته و آن را استمرار دهیم تا انقلاب باقی بماند.

 


كد خبر: 17833  |  تاریخ درج خبر: 96/05/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا